Atceries par dārzeņiem 0
Grilējot dārzeņus, varam nesatraukties par HCA, jo tie dārzeņos neveidojas. Turklāt, lai dārzeņi pēc nocelšanas no grila nebūtu sausi, tos pirms tam var iemarinēt ar balzamiko etiķi, klāt pievienojot pētersīļus, baziliku vai citus garšaugus.
Eva Kataja portālam Veselam.lv uzsver – grilētu gaļu ieteicams ēst kopā ar dārzeņiem, lai organisms uzņemtu antioksidantus, vitamīnus, minerālvielas, šķiedrvielas, tādējādi mazinot kaitīgo vielu ietekmi. “Vienmēr, piemēram, ja ēdam šašliku, klāt jābūt dārzeņiem. Ne tikai tādēļ, ka tie ir veselīgi, bet arī mazina potenciāli kaitīgo vielu ietekmi. Grilējot pareizi, ēdiens izdodas veselīgs!”
Jautāta, cik gabaliņus grilētas gaļas ēstu pati speciāliste dārza ballīte, viņa teic, ka gaļu vispār ēdot reti. “Ja ir kāds grila pasākums, tad ēdu, nesatraucoties par gabaliņu skaitu, bet proporcionāli vairāk uz šķīvja vienmēr ir dārzeņi,” stāsta Eva. Ar kādiem pieciem gabaliņiem gaļas ir pilnīgi pietiekami vienai ēdienreizei, bet jāparūpējas, lai līdzās uz šķīvja ir dārzeņi. Var arī uzgrilēt sieru – kāpēc ne? Tikai bez dzīvnieku valsts produktiem uz galda būtu jāliek arī svaigas ogas un augļi – gan garšu dažādībai, gan veselībai. Ar gaļas ēšanu rekordus stādīt nevajadzētu. Vēl mazāk ieteicamas desas, tām ir ļoti mazvērtīgs sastāvs. Tās nav indīgas, tāpēc nekas traks nenotiks, ja pa kādai desiņai pāris reizes gadā apēdīs.