Kā ģimenes izbraucienā ar automašīnu kliedēt garlaicību? Lūk, daži ieteikumi! 6
Pēdējās vasaras dienas jāsteidz izbaudīt, dodoties izbraucienos ar ģimeni. Automašīnu nomas un pilna servisa līzinga pakalpojumu sniedzējs “Avis” un televīzijas personība Ketija Šēnberga apkopojuši septiņas jautras spēles un padomus, lai ne tikai bērniem, bet arī visai ģimenei ceļošana ar automašīnu būtu patīkamāka un interesantāka. Šīs vienkāršās aktivitātes rosinās iztēli un radīs priekpilnu noskaņojumu, īsinot ceļā pavadīto laiku.
“Mūsu ģimene bieži dodas izbraucienos ar automašīnu, pēdējais brauciens bija uz kaimiņvalsts galvaspilsētu Tallinu. Bērniem salīdzinoši ilgo ceļu pārvarējām, spēlējot spēles, sarunājoties un klausoties mūziku. Ja ir vēlme ceļot kopā ar bērniem, būtiski pirmajās reizēs organizēt pavisam īsus braucienus, pakāpeniski palielinot to ilgumu un pieradinot pie uzturēšanās automašīnā. Pirms jebkura ceļojuma jāpadomā ne tikai par ūdeni un uzkodām, bet arī interesantām aktivitātēm,” iesaka Ketija Šēnberga.
Nesaki to!
Brauciena sākumā ģimene vienojas par pieciem vārdiem, kurus nedrīkstēs teikt konkrētu laika periodu, piemēram, līdz pirmajai apstāšanās reizei. Ja kāds pasaka vienu no šiem vārdiem, viņš iegūst punktu. Spēlē “Nesaki to!” uzvar tas, kuram brauciena laikā ir vismazāk punktu.
Diemžēl – par laimi
Lai spēlētu “Diemžēl – par laimi” jābūt radošiem – jo absurdāki apgalvojumi, jo vairāk jautrības. Pirmais spēlētājs sāk teikumu ar “diemžēl”, piemēram, “diemžēl es aizmirsu paņemt līdzi našķus”. Nākamā dalībnieka uzdevums ir izdomāt atbildi, kas sākas ar “par laimi”, piemēram, “par laimi, man somā ir cepeškrāsns, lai uzceptu kūku”.
Uzmini vārdu!
Pirmais spēlētājs izdomā kādu vārdu, taču pasaka tikai pirmo un pēdējo burtu, piemēram, vārds sākas ar “m” un beidzas ar “a”. Pārējiem jāuzmin, kādu vārdu spēlētājs iedomājies. Kad vārds atminēts, nākamais turpina, liekot uzminēt savu izdomāto vārdu.
Automašīnu krāsu spēle
Šai spēlei nepieciešams sagatavoties iepriekš. Uz papīra lapas jāuzzīmē tabula, tās augšpusē jāuzraksta krāsas, piemēram, balts, sarkans, zils, oranžs, rozā, zaļš. Katru reizi, kad pa logu pamanīta automašīna kādā no šīm krāsām, tas jāatzīmē tabulā. Uzvar tas, kurš ieraudzījis pēc iespējas vairāk automašīnu dažādās krāsās. Ja neesat sagatavojušies iepriekš, varat spēli nedaudz pamainīt. Izdomājiet krāsu un sacentieties, kurš pirmais ieraudzīs automobili šādā krāsā.
Ko tu izvēlētos?
Spēle “Ko tu izvēlētos?” ļaus ģimenes locekļiem ne tikai vienam otru labāk iepazīt, bet arī rosinās iztēli. Pirmais spēlētājs izdomā divas lietas, piemēram, šokolāde un saldējums. Uzdevums ir uzdot jautājumu kādam no dalībniekiem: “Ko tu izvēlētos – šokolādi vai saldējumu?” Pēc atbildes sniegšanas viņam jāizdomā citas divas lietas, ko salīdzināt un uzdot nākamajam spēlētājam.
Alfabēta spēles
Alfabēta spēle ir iemīļota aktivitāte daudzās ģimenēs – viens skaita alfabētu, otrs saka “stop”, un visi spēles dalībnieki domā vārdus, kuri sākas ar konkrēto burtu. Lai spēli padarītu interesantāku, varat pamainīt tās noteikumus. Proti, pirmais spēlētājs izdomā vārdu, taču nākamajam jānosauc cits vārds, kas sākas ar iepriekšējā vārda pēdējo burtu.
Mīklu minēšana
Mīklu minēšana ir viens no labākajiem veidiem, kā īsināt laiku un asināt prātu. Šai aktivitātei nevajadzēs iepriekš īpaši sagatavoties, jo interneta resursos atrodamas dažnedažādas latviešu tautas mīklas. Varat arī improvizēt, katrs izdomājot savu mīklu.
“Lielisks veids, kā kliedēt garlaicību garajā ceļā, ir iepazīstināt pārējos līdzbraucējus ar interesantiem faktiem, vēsturi vai kādu stāstu par galapunktu, uz kuru dodaties. Lai izvairītos no nemitīgajiem jautājumiem “kad mēs būsim klāt?”, var izmanot dziesmu skaitīšanas metodi. Sniedziet bērniem priekšstatu par brauciena atlikušo ilgumu, novērtējot to “dziesmu skaitā”, piemēram, līdz nākamajai apstāšanās reizei vai galapunktam jābrauc vēl četras dziesmas,” ar padomiem dalās “Avis” līzinga departamenta vadītāja Daina Kantāne.