Kā ēteriskās eļļas izmanto masāžā, pirtī, matu kopšanā… 0

Daži pilieni, un āda ir samtaina, mati smaržīgi, acis mirdzošas…

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Viņa lūdza izgriezt tās ainas…” Meliem īsas kājas! Klajā nācis vēl viens Annas Sedokovas rūpīgi glabātais noslēpums
Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Lasīt citas ziņas

Nerunājot nemaz par pielietojumu ārstniecībā, ēterisko eļļu izmantošanai ir daudz citu iespēju: aromātiskajās vannās, pirtīs, ietīšanas procedūrās, masāžā un matu kopšanā.

Aromātiskās vielas, izšķīdinātas ūdenī, labvēlīgi ietekmē izskatu un pašsajūtu. Piepildītā vannā pievieno 5 – 15 pilienus ēteriskās eļļas, kas sajaukta ar nelielu daudzumu piena. Lai līdzeklis labāk izšķīstu, var izmantot arī jūras vai vārāmo sāli. Vannoties nevajadzētu ilgāk par 20 minūtēm, arī ūdens temperatūrai nebūtu jāpārsniedz +37…+40 °C. Lai no šādām kūrēm būtu efekts, labāk neaprobežoties ar vienreizēju procedūru, bet atkārtot 15 – 20 reizes ik pēc dažām dienām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Masāža ir vēl iedarbīgāks paņēmiens. Ja ēterisko eļļu pievieno masāžas eļļai, tai ir tieša saskarsme ar ādu. Eļļa acumirklī nonāk organismā un kairina daudzus receptorus, bet masāža pastiprina procedūras efektu.

Atvērtās ādas porās ēteriskās eļļas nokļūst ļoti ātri, augsta temperatūra veicina vērtīgo vielu nonākšanu organismā. Tādēļ, ejot pirtī, daži ūdenim pievienoti eļļas pilieni uz ādas nonāk ar tvaikiem. Pirtīm piemērotas speciāli šim nolūkam paredzētās eļļas vai to maisījumi.

Masāža ir vēl iedarbīgāks paņēmiens. Ja ēterisko eļļu pievieno masāžas eļļai, tai ir tieša saskarsme ar ādu. Eļļa acumirklī nonāk organismā un kairina daudzus receptorus, bet masāža pastiprina procedūras efektu.

Aromterapijā izplatīts paņēmiens ir ķermeņa ietīšana. Dažus ēteriskās eļļas pilienus izšķīdina nelielā daudzumā piena. Ar masējošām kustībām ierīvē ķermeņa ādā un ietinas palagā vai piemērota lieluma dvielī. Procedūras ilgums – viena stunda.

Matu kopšanai ir gan īpaši paredzētas eļļas, gan speciālus maisījumus var gatavot mājās. Piemēram, spīdumam 5 ml citrona sulas samaisa ar nelielu daudzumu ilanga eļļas un pievieno 100 ml ūdens. Losjonu ielej plaukstā un uzklāj izmazgātiem matiem visā to garumā. Žāvē kā parasti. Tomēr nav jēgas pārspīlēt – eļļa ir taukaina substance, tādi kļūst arī mati. Tos vēlāk ir grūtāk izmazgāt. Matu veselībai un stiprināšanai šampūnam pirms mazgāšanas pievieno pustējkaroti kokosa eļļas un 1 – 2 pilienus citrona vai apelsīna ēteriskās eļļas. To pašu atkārto arī ar matu balzamu, taču šo līdzekli nelieto matu saknēm. Beigās matus izskalo un izžāvē.

Reklāma
Reklāma

Vilšanās var būt tad, ja izraudzīta nepiemērota, nekvalitatīva vai nepareizi uzglabāta eļļa. Vairumam ēterisko eļļu optimālā uzglabāšanas temperatūra ir -10…+15 °C. Daudzām eļļām nepieciešama krietni augstāka temperatūra. Arī gaismas, gaisa un mitruma piekļuve maina ēterisko eļļu īpašības, tāpēc pudelītēm jābūt tumšā krāsā un vienmēr stingri aizvērtām, lai nodrošinātos pret skābekļa ietekmi.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.