Kā es pārkrāsoju sienas savai istabai, un cik tas izmaksāja. Pieredzes stāstiņš 0
Sievietei ir trīs radošās aktivitātes stāvokļi, kuru rezultātā vai nu tiek nokrāsoti mati, pārstumtas un pārkrāsotas mēbeles, vai galējais variants – pārkrāsotas sienas guļamistabā. Vismaz man. Tomēr ar sienām vien ir par maz, lai iekšējo radošo nemiera garu remdētu. Tas pieprasa, lai būtu arī pieskaņota gaisma, aizkari, sienas dekori… Kā noprotat, dārga padarīšana. Šajā brīdī darīt un radīt alkstošo garu ar visai konstruktīviem iebildumiem cenšas apslāpēt iekšējais ekonomiskais latvietis. Neliels duelis starp GRIBU un VARU, līdz pašai sev tiek mests izaicinājums izdarīt iecerēto, bet ar minimāliem ieguldījumiem.
Te nu uzreiz jābrīdina, ka tas prasa laiku, informācijas meklēšanu un plānošanu. Pirmkārt man bija nepieciešams uzskaitīt to, kas jau ir: aizkari visai glīti, pītā stāvlampa arī jauka, ir divi maisi ar koka ripām. Nu ir jāatrod veids, kā esošos resursus harmoniski apvienot vienā interjerā. Pēc ilgākām pārdomām secināju, ka pamattoņi būs tumši zils, brūns (ar zeltainu nokrāsu) un balts.
Iepriekš telpa bija krāsota zaļā tonī. Siena izraibināta dažāda diametra caurumiem (visādu nieciņu piekāršanai), jumta logs bez aizkara šķita kails un nemīlīgs.
Nākamais solis bija esošo un nepieciešamo lietu saraksta sastādīšana. Pārķemmējot garāžu, atradās gan sienas rullītis (mazliet apputējis, bet gana labs), gan krāsotāju papīra līmlente. Atradās arī jaunas lampas radīšanai nepieciešamā “patrona”. Neskatoties uz neapšaubāmi vērtīgajiem atradumiem, došanās uz būvmateriālu veikalu ir neizbēgama. Arī šajā ziņā ir prātīgi salīdzināt cenas, jo aizkaru stangas jumta logam izdevās iegādāties par ļoti izdevīgu cenu, tomēr nebūt ne bez mērķtiecīgas meklēšanas.
Veco caurumu aizpildīšanai tika iegādāta špakteļmasa, telpu krāsošanai – Caparol krāsa, kuru pārdevējs laipni ietonēja pēc manām vēlmēm (un noteiktā koda krāsu toņu katalogā). Šis bija arī visdārgākais prieks. Un ar zināmu vilšanos, jo pēc uzkrāsošanas uz sienas krāsa ieguva gaišāku toni par cerēto. Nākamajā dienā nācās doties uz veikalu atkārtoti un iegādāties pilntoņa dispersijas krāsas (melno un brūno) – koncentrātus, ar kuru palīdzību ieguvu cerētās nokrāsas.
Telpu vēlējos padarīt modernāku, sajūtu līmenī – vieglāku, tāpēc krāsas uz sienas klātas kā atsevišķi ģeometriski laukumi. Nu labi, atzīstos, šāds krāsošanas veids bija visdrošākais, ja procesā vēlas piedalīties bērni. Ar krāsotāju papīra līmlentu nodalītie sektori bija bērnam labi izprotami un ērti izkrāsojami, lai gan jāatzīst, ka uz piecgadnieku laukumos sadalītā siena iespaidu neatstāja un krāsā kārtīgi pamērcētais rullis nežēloja ne uz sienas pamazām topošo harmonisko krāsu draudzību, ne radiatoru un grīdu.
Lai cik raibs izvērtās ģimeniskais “izkrāso pats” vakars, švamme, ūdens un nomešanās četrrāpus palīdz grīdu un citas nokrāsotās vietas atkal padarīt tīras, jo krāsa šķīst ūdenī. Jā, vēl viens nebūt ne mazsvarīgs fakts – šai krāsai nav smaržas. Gandrīz nemaz. Tā ātri žūst, un tai ir laba segtspēja. Pēc krāsas nožūšanas, noņemot līmlentu, varējām priecāties par viena svarīga istabas remonta etapa pieveikšanu.