Kā erekciju var ietekmēt paaugstināts asinsspiediens un holesterīns 0
Pacientu biedrība “ParSirdi.lv” un Latvijas Kardiologu biedrība aktualizējusi sirds un asinsvadu veselības tēmu. Tā skar arī intīmo dzīvi vīrietim.
Dr. Iveta Mintāle, Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimcīnas, Latvijas Kardioloģijas centra Ambulatorās un diagnostiskās nodaļas vadītāja: “Paaugstinātam asinsspiedienam un holesterīna līmenim asinīs ir vistiešākā saistība ar erektīlo disfunkciju jeb erekcijas traucējumiem. Aterosklerozes dēļ sīkajos asinsvados dzimumloceklī rodas erekcijas traucējumi, kas var liecināt arī par sirds problēmām agrīnā stadijā. Tāpēc ir būtiski nesmēķēt, regulāri kustēties, pareizi ēst, ievērot veselīgu svaru, atturēties no pārmērīgas alkohola lietošanas un savlaicīgi apmeklēt ģimenes ārstu, kardiologu vai urologu.”
RSU asoc. prof. Vilnis Lietuvietis, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Uroloģijas klīnikas vadītājs
“Ir pienācis laiks runāt par sirds veselību un veselību zem jostasvietas kā vienotu sistēmu. Es aicinātu vīriešus mest kaunu pie malas un nepieciešamības gadījumā vērsties pie speciālistiem, lai viņu sievietēm nevajadzētu dzīvot vientulībā! Vīrieši dzīvo vidēji par 10 gadiem īsāku mūžu nekā sievietes un vairumā gadījumu tas ir sirds un asinsvadu slimību dēļ.”
Pacientu biedrības “ParSirdi.lv” un Latvijas Kardiologu biedrības aprīlī veiktā Snapshots veikusi arī interneta aptauja par sirds un asinsvadu veselību. Tā liecina, ka 63% vīriešu (vecumā pēc 35 gadiem) vēlētos nodzīvot ilgāk par 75 gadiem, no tiem 17% labprāt dzīvotu ilgāk par 100 gadiem. Saskaņā ar Latvijas statistikas datiem vidējais vīriešu dzīves ilgums ir 68,2 gadi.
Aptaujā arī atklāts, ka vīrieši nepietiekami rūpējas par savu sirds un asinsvadu veselību: 57% aptaujāto vīriešu nezina savu holesterīna līmeni, 17% nezina savu asinsspiedienu un tikai 10% apgalvo, ka tas ir augsts (saskaņā ar statistikas datiem paaugstināts asinsspiediens Latvijā ir 53% vīriešu).
Kā galvenos draudus savai veselībai vīrieši norāda aptaukošanos, smēķēšanu, alkohola lietošanu, tikai 13% min paaugstinātu asinsspiedienu un tikai 9% vīriešu to saista ar vīrieša seksuālās veselības problēmām.
25% vīriešu atzīst, ka dzīves laikā ir saskārušies ar seksuālās veselības problēmām, tai skaitā erekcijas traucējumiem, uzsākot vai pabeidzot dzimumaktu.