Foto. pexels.com/ Elina Fairytal

Kā ēdiens no kuņģa tālāk pārvēršas par kaku vai čuru? 11

Pārvērtības sākas jau tad, kad cilvēks ielieks ēdienu mutē, kur ar zobu, mēles un siekalu palīdzību ēdiens tiek pārvērsts putriņā, lai to vieglāk norīt un lai kuņģim un zarnām vieglāk darboties, tā savu skaidrojumu iesāk Bērnu slimnīcas gastroenteroloģe Kristīne Šuba.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Kad ēdiens sakošļāts, tas pa barības vadu, ieslīd kuņģī. Kuņģis ir kā liela soma, kurā ēdiens sajaucas. Kuņģis ēdienam pievieno dažādas gremošanas sulas. Kad ēdiens jau sastrādāts pavisam smalkā putriņā, tas gatavs doties tālāk uz tievajām zarnām, šāda veida skaidrojumu mazākajiem piedāvā speciāliste.

“Tur ēdiena tālākā sadalīšanā palīgos nāk arī žultspūslis un aizkuņģa dziedzeris, dodot savas sulas, lai no visa apēstā tavs organisms varētu iegūt pēc iespējas vairāk noderīgu vielu un tu varētu augt liels un stiprs, lai pietiktu spēka spēlēm un sportam.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Pa ceļam uzsūcot dažādos labumus, tievās zarnas pamazām bīda ēdiena putriņu uz priekšu – uz nākamo daļu, ko sauc par resnajām zarnām. Resno zarnu sieniņas uzsūc lielāko daļu ūdens, kas tālāk dodas uz urīnizvadsistēmu. Tā veidojas čura. Bet biezie pārpalikumi veido kaku, ko resnās zarnas stumj arvien tālāk uz leju. Tā savu skaidrojumu nobeidz Šuba.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.