Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
FOTO: Ogres novada dome

Kā dzīvo Ogres novads – pavisam drīz lielākais Latvijā 1

Ogres novads turpmāk būs lielākais Latvijā, un tajā ietilps četras Daugavas krastos esošas pašvaldības – Ogre, Lielvārde, Ikšķile un Ķegums. Ar teju 58 tūkstošiem iedzīvotāju tas būs otrs lielākais novads aiz Rīgas pēc iedzīvotāju skaita. Tā kā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likums paredz Ogres pilsētai noteikt valstspilsētas statusu, Ogres novada pašvaldība pievienojusies Latvijas Lielo pilsētu asociācijai. Paraudzīsimies, kā Ogres novadam veicies līdz šim.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ogres novada pašvaldība pēdējos gados lielu uzmanību pievērsusi pilsētas tālākai attīstībai un apkārtējās vides labiekārtošanai – tiek celtas jaunas ēkas, remontētas jau esošās, pašvaldība piedāvā arī atbalstu daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iekšpagalmu sakārtošanai.

Saistošie noteikumi par “Par Ogres novada pašvaldības līdzfinansējuma apjomu un tā piešķiršanas kārtību daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemesgabalu labiekārtošanai” tika pieņemti jau 2018.gadā, taču šopavasar tajos veikti grozījumi un pašvaldības līdzfinansējuma apjoms ir palielināts. Pie attiecīgu noteikumu izpildes, piemēram, ja projektu iesniedz divas vai vairāk daudzdzīvokļu māju dzīvokļu īpašnieku kopības, maksimālais līdzfinansējuma apmērs var sasniegt arī 90% no kopējām atbalstāmajām izmaksām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Šādu pašvaldības atbalstu iespējams saņemt arī tad, ja projekts paredz caur pagalmu braucamā ceļa izbūvi, pārbūvi vai atjaunošanu, kas nepieciešams divām vai vairāk daudzdzīvokļu mājām. Tādējādi iedzīvotājiem tiek sniegts ne vien finansiāls atbalsts iekšpagalmu sakārtošanā, bet  arī stimuls turpmākiem savu iekšpagalmu sakārtošanas darbiem.

Ne mazāk būtisks ir arī pēdējos gados veiktais darbs pie vides pieejamības uzlabošanas cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Pie publiskām ēkām ierīkoti pacēlāji vai speciālas uzbrauktuves, arī ēkās, kurās notiek atjaunošanas darbi, tiek domāts par vides pieejamību. Tāpat pašvaldība katru gadu piešķir  finansējumu mājokļa ārējās vides pielāgošanai personai ar kustību traucējumiem.

Turpinot sociālo pakalpojumu pieejamības iespēju paplašināšanu, pašvaldība īsteno arī pakalpojumu infrastruktūras attīstības deinstitucionalizācijas plānu. Ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansiālu atbalstu Ogrē paredzēts pārbūvēt ēku Suntažu ielā 2 un blakus tai uzbūvēt jaunu ēku, lai nodrošinātu grupu dzīvokļus desmit personām ar garīga rakstura traucējumiem, rehabilitācijas un dienas aprūpes centra pakalpojumus 20 bērniem ar funkcionāliem traucējumiem, un vēl citus sociālos pakalpojums.

Liela uzmanība tiek pievērsta arī sociālajai uzņēmējdarbībai, un te jāatzīmē, ka Ogres novada pašvaldība kā viena no pirmajām Latvijā savulaik parādīja, kā pašvaldība var izmantot un pielietot Sociālā uzņēmuma likumā noteiktos atbalsta instrumentus, proti, sniegt uzņēmējam visu nepieciešamo atbalstu sociālās uzņēmējdarbības izvēršanai.

Vairāk par to, kā īsti dzīvo Ogres novads īsu mirkli pirms kļūšanas par lielāko novadu Latvijā, skatieties video.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.