Darba gaita 0
• Vispirms gatavo piegrieztni, lai darba procesā adījumu ik pa laikam salīdzinātu ar to. Uz piegrieztnes var arī ērti atzīmēt pieaudzētos un norauktos valdziņus, kas īpaši svarīgi, lai veidotos simetrisks adījums.
Piegrieztni vislabāk uzzīmēt, pārkopējot gatava trikotāžas apģērba kontūru.
• Adīt sāk no sānu malas ar vaļējo valdziņu uzmetumu (tunikas shēmā adīšanas virziens attēlots ar bultiņu). Ar rupju, divās kārtās saliktu kontrastainas krāsas palīgdiegu tamborē gaisa cilpu pīnīti sānu malas garumā. Pēc tam ar dziju no palīgdiega pīnītes aizmugures pārstaipiem uzņem aprēķināto valdziņu skaitu (šajā gadījumā – 110 valdziņu).
• Atpakaļejošo kārtu ada kreiliski, pēdējos 5 valdziņus – labiski.
Turpmāk, sākot no mugurpuses daļas, ada izvēlētajā fona rakstā (gludi labiski ar neregulāri izkārtotām kreiliskām kārtām). Taču turpejošās kārtās pirmos 5 un atpakaļejošās kārtās pēdējos 5 valdziņus ada labiski – rievotais raksts veidos akurātu apakšmalu. Adījuma pretējā malā, noraucot un pieaudzējot valdziņus atbilstīgi piegrieztnei, būs rokriņķu izgriezumi un pleca līnijas.
Apakšējās malas paplatinājums veidojas no nepabeigto kārtu ielaidumiem – trīsstūriem, kas izkārtoti simetriski darba viduslīnijai.
Nepabeigto kārtu trīsstūris
1. kārta (labā puse) – 10 valdziņi labiski, darbu apgriež ar kreiso pusi pret sevi.
2. kārta (kreisā puse) un turpmākās pāra kārtas – noceļ pirmo valdziņu, apmetums, stingri pievelkot dziju, tad ada kreiliski, līdz palikuši neizadīti 5 valdziņi. Pēdējos 5 valdziņus ada labiski.
3. kārta (labā puse) – 20 valdziņi labiski (vienmēr adot pāri iepriekšējās kārtas noceltajam valdziņam, tas tiek saadīts kopā ar apmetumu; kopējais valdziņu skaits nemainās!), darbu apgriež ar kreiso pusi pret sevi.
5. kārta – 30 valdziņi labiski, darbu apgriež otrādi.
Pēc šā principa turpina adīt nepabeigtās kārtas, katrā turpejošā kārtā palielinot izadīto valdziņu skaitu par 10. Kopumā ir 10–12 dubultkārtas (līdz krūšu līnijai).
Pēc tam turpina adīt visus valdziņus, kas ir uz adatām. Adījumu ik pa laikam salīdzina ar piegrieztni.
• Ērtāk ir nepabeigto kārtu sākuma un beigu vietas iezīmēt ar valdziņu marķieriem. Uzadītās kārtas viegli var saskaitīt tunikas apakšmalā, kur ir rievotā raksta josliņa.
Pēc priekšdaļas noadīšanas dažas kārtas ada ar palīgdiegu. Pēc tam, noārdot palīgdiegu (izārda arī sākumā tamborēto pīnīti), sašuj tunikas sākuma un beigu kārtu vaļējos valdziņus.
• Valdziņi būs paklausīgāki, ja pirms palīgdiega noārdīšanas maliņu nedaudz notvaicēs caur mitru drānu (gludekli nedrīkst likt uz adījuma). Ļoti saudzīgi jānotvaicē tikai adījuma malējās kārtas valdziņi, kuri tiks sašūti.
Kad sašūta sānu vīle, sašuj plecu vīles. Pēc tam uzņem rokriņķu un kakla izgriezuma valdziņus un rievotā rakstā ada šauru apdares maliņu.