Foto: Shutterstock

Ikdienas ieradumi 0

Kusties vairāk

Fiziskās aktivitātes nav domātas tikai ķermeņa tonusam – tās ietekmē arī smadzeņu darbību, samazina stresu un veicina laimes hormonu izdalīšanos. Regulāras kustības var palīdzēt mazināt trauksmi un depresijas simptomus, kā arī uzlabot pašvērtējumu un kopējo labsajūtu.

Taču tas nenozīmē, ka tev jāsteidzas uz sporta zāli vai jānoskrien maratons. Ja neesi fiziski aktīvs, sāc ar mazumiņu – īsa pastaiga, viegli stiepšanās vingrinājumi vai dažas minūtes deju mūzikas pavadībā var būt lielisks sākums. Galvenais ir atrast kustību veidu, kas sagādā prieku, nevis kļūst par kārtējo pienākumu.

Guli pietiekami daudz

Pieaugušajiem nepieciešamas vismaz 7–9 stundas miega katru nakti, lai ķermenis un prāts pilnībā atjaunotos. Ja dienas laikā jūties noguris, nomākts vai nespēj koncentrēties, tas var būt signāls, ka tavai atpūtai nepieciešamas izmaiņas.

Miega trūkums ne tikai pasliktina noskaņojumu, bet arī ietekmē imunitāti, vielmaiņu un kognitīvās spējas. Centies ieviest sev piemērotu miega režīmu – ej gulēt un mosties vienā un tajā pašā laikā, samazini ekrānu lietošanu pirms miega un izveido vakara rituālus, kas palīdz atslābināties.

Praktizē pateicību

Pateicība ir viens no vienkāršākajiem veidiem, kā uzlabot garastāvokli un koncentrēties uz pozitīvo. Tā palīdz novērst uzmanību no problēmām un trenēt smadzenes pamanīt labās lietas, kas notiek ikdienā.

Pateicība nav obligāti saistīta ar lieliem notikumiem – tā var būt arī par mazām, ikdienišķām lietām, piemēram, par garšīgu kafiju no rīta, siltu saules staru uz sejas vai smaidu no svešinieka. Vari mēģināt pierakstīt trīs lietas, par kurām esi pateicīgs katru dienu, vai vienkārši apzināti pievērst tām uzmanību.

Reklāma
Reklāma
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.