Kā būt atbildīgākiem naudas jautājumos? 0

Atbildība nav kaut kas tāds, kas mums tiek ielikts jau šūpulī. Tās ir iemaņas, ko iegūstam līdz ar pieaugšanu, došanos uz skolu un vispārēji dzīves progresu. Jūsu atbildības sajūta var tikt iemantota no ģimenes locekļiem, draugiem vai no tā, ko jūs redzat televizorā un dzirdat radio. Tieši tāpēc jūsu atbildības sajūta ir atkarīga tikai no jums. Jūs izvēlaties savu uzvedību, darbības un vārdus. Tātad atbildība ir prasme. Jūs to varat iemācīties. Tomēr ir dažādi veidi, kā to izdarīt. Jūs veidojat savu personību ar darbībām, piemēram, vai jūs izvēlaties būt slinki vai katru dienu mosties jau sešos no rīta, lai paveiktu vairāk, vai jūs vēlaties ietaupīt naudu vai tērēt to neapdomīgi, kā galarezultātā katrs paņemtais bezmaksas mikro aizdevums (mini kviklån gratis) izveido iespaidīgu parādu gūzmu.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Slinks vīrietis ir nopietna problēma ģimenē… 5 slinkākās zodiaka zīmes vīriešu vidū
Kokteilis
“Nav jau nekādu noslēpumu” – Dārta Daneviča atklāj, kāpēc nolēmusi pamest Dailes teātri
Veselam
8 iespaidīgas lietas, ko kurkuma dod veselībai. Tostarp efektīvi palēnina novecošanos 1
Lasīt citas ziņas

Jūs varat veikt izvēli un no šodienas kļūt finansiāli atbildīgāki, bet kā to panākt? Te būs daži ieteikumi:

1. Pārtrauciet meklēt sev dažādus attaisnojumus

CITI ŠOBRĪD LASA

Ja un kad jūs izdarāt kādu kļūdu – atzīstiet to! Tā vietā, lai vainu novirzītu uz kādu vai kaut ko citu, atzīstiet patiesos iemeslus, kāpēc jūs kaut ko neizdarījāt vai kāpēc kaut kas neizdevās, kā plānots. Atkāpjoties no attaisnojumu izgudrošanas, jūs uzņematies atbildību par sevi un saviem darbiem (vai bezdarbību). Attaisnojumi tikai liek jums izskatīties kā gļēvuļiem. Ja jūs nevarat pabeigt kādu uzdevumu, piemēram, savlaicīgi sastādīt nākamā mēneša budžetu vai kaut ko līdzīgu, pirmām kārtāt – nedodiet solījumus, kurus nevarat izpildīt, tad arī nebūs nepieciešamība pēc attaisnojumu izgudrošanas. Jums ir skaidri jāsaprot, ko jūs varat un ko nevarat izdarīt, lai izvairītos no sevis attaisnošanas vēlāk.

2. Pārtrauciet sūdzēties

“Sūdzam Bībeles” parasti ir tie cilvēki, kuri pārāk daudz runā, bet realitātē neko paši nedara. Viņi var būt lieli savos vārdos, bet, kad runa ir par faktiskiem problēmu risinājumiem, viņi ir kā iesaldēti – nekustīgi. Alternatīvs risinājums – jūs varētu pārtraukt sūdzēties un ņemt atbildību savās rokās. Ja jums nepatīk, kā tiek veikts konkrēts uzdevums, izdariet to paši vai konsultējieties ar personu, kura to izdarījusi nepareizi. Konsultējoties jūs piedāvājat vadlīnijas un iespēju mierīgi atrast labāku risinājumu izejai no situācijas. Ja jūs sūdzētos, tie būtu vienkārši tukši, nomācoši vārdi, kam nav nekāda praktiska pielietojuma. Sūdzēšanās liek uz pasauli skatīties caur negativitātes prizmu. Būdami negatīvi, jūs arī pastāvīgi jūtaties nožēlojami un it kā nekad nevarat atrast gaismu tuneļa galā. Tādēļ sūdzību samazināšana dos jums skaidrāku prātu un vairāk atbildības pašam par saviem darbiem.

3. Izziniet un apgūstiet, kā pārvaldīt savas finanses

Viens no galvenajiem pienākumiem, kas jums ir kā pieaugušajiem, ir rūpēties par savu naudu un finanšu kapitālu. Jums ir darbs, jūs saņemat algu un cenšaties izdzīvot ar to katru mēnesi, ik pa laikam pieķerot sevi pie domas, ka labākie bezmaksas aizdevumi (bedste rentefrit lån) varētu atvieglot ikdienas naudas slogu. Diemžēl ne visi dzīves laikā vēlas apgūt papildus zināšanas par to, kā pārvaldīt savas finanses tā, lai dzīvotu bez nepieciešamības pēc kredītiem. Standarta gadījumos lielāko algas daļu mēs iztērējam jau mēneša sākumā un mēneša beigās jau sākam lietot kredītkartes overdraftu. Lai uzņemtos atbildību par savām finansēm un visu savu dzīvi jums ir jāturpina mācīties visu laiku. Un nav nozīmes tam, kā tieši jūs iegūstat šīs zināšanas – lasot finanšu blogus, skatoties tiešsaistes video apmācītas vai dodoties uz kādiem kursiem. Jebkas, ko jūs būsiet papildus apguvuši, spēs jums palīdzēt nodrošināt sev tādu dzīvi, kādu jūs patiesi esat pelnījuši.