Komandas darbs 0
Iespējams, arī savā ikdienā sastopies ar situācijām, kad mīļotais cenšas rast kompromisu, savu enerģiju veltot gan vecākiem, gan tev. Nereti spēku samērs nebūt nav līdzsvarā, kā rezultātā cīnies ar aizvainojumu vai vilšanās sajūtu… Ģimenē ienākot mazulim, vairums vīriešu, savukārt, spēj savu uzmanību un rūpes pārorientēt uz jaundibinātās ģimenes vajadzībām, kā rezultātā satuvinās arī mazuļa vecāki, novērojusi terapeite. Vairs nenotiek cīniņš “es pret viņiem”, ko nereti sievietes piedzīvo nopietnu attiecību sākumposmā. Jaunajā situācijā gan pašu vecāku, gan apkārtējo cilvēku vēlmes un vajadzības tiek pakārtotas mazuļa ikdienai, kā rezultātā arī jaunā ģimene ir ieguvēja.
Prasmīgāka konfliktu risināšana
Kā zināms, konfliktu risināšana paaugstinātos toņos bērna klātbūtnē ir viens no neveiksmīgākajiem pāra komunikācijas modeļiem. Nereti tieši mazuļa ienākšana ģimenē pāriem iemāca nesaskaņas atrisināt mierīgāk, iztiekot bez liekiem skandāliem, problēmsituācijas konstruktīvi pārrunājot un rodot vajadzīgo kompromisu vienkāršāk.
Laika novērtēšana
Nav noslēpums, ka ikdienas steigā ne vienmēr novērtējam kopā pavadītos brīžus, laiku reizēm tērējot patiesi nelietderīgi. Situācija taču ir tik pazīstama – tu laiskojies uz dīvāna, lasot žurnālu, kamēr mīļotais iegrimis futbola mačā vai kādā citā televīzijas pārraidē… Šādi pavadot brīvos brīžus, laika sarunām nav, kas nebūt neveicina attiecību kvalitātes saglabāšanos.