4. Prasmes apgūšanas sākuma stadijā var ieturēt pauzi pirms galīgās atbildes sniegšanas. Varētu teikt: “Es nevaru tūlīt atbildēt, man vajag pārdomāt”, kas palīdzēs pārvarēt bailes, mierīgi saprast, ko gribi patiesībā un sniegt līdzsvarotu un patiesu atbildi. 0
5. Pārtraukt attaisnoties. Attaisnojoties cilvēks uzreiz ieņem vainīgā un parādā esošā lomu. Var vienkārši pateikt: “Atvaino, es nevaru”; “Atvainojos, es negribu”. Cilvēkam nav jāpilda citu lūgumi un pieprasījumi uz savas dzīves, vēlmju, vērtību, interešu, laika un spēka rēķina – viņam vispirms jārūpējas par sevi, jo neviens cits to nedarīs.
6. Atzīt cilvēku tiesības uz viņu emocijām un nejusties vainīgam pie tām. Citam cilvēkam var būt nepatīkami saņemt atteikumu, tas var viņu apbēdināt. Bet tā ir viņa atbildība – pieņemt atteikumu, tikt galā ar savām emocijām un paskatīties uz situāciju dziļāk. Ja viņš nevēlas to darīt, tā ir viņa izvēle.
7. Jābūt gatavam, ka pēc atteikuma vari tikt atstumts, noraidīts. Un tas ir visgrūtākais punkts. Bailes no atraidījuma bieži ir tik spēcīgas, ka bloķē jebkādu racionālu domāšanu un līdz ar to arī darbību.
Ja ievērosi šos vienkāršos ieteikumus, rezultāti nebūs ilgi jāgaida. Un cilvēks tuvākajā nākotnē sapratīs, cik lieliski būt brīvam savās vēlmēs, un ko nozīmē patiess “jā”, atbildot uz cita cilvēka lūgumu, cik daudz prieka tas var dot!
Avots: all-psy.com