Jozefs Obers: “Nolēmu mācīties no kamenēm. Zinātnieki saka, ka tās ir pārāk lielas, lai ar tik maziem spārniņiem palidotu, bet, tā kā kamenes šo pētījumu nav lasījušas, tās turpina lidot.”
Jozefs Obers: “Nolēmu mācīties no kamenēm. Zinātnieki saka, ka tās ir pārāk lielas, lai ar tik maziem spārniņiem palidotu, bet, tā kā kamenes šo pētījumu nav lasījušas, tās turpina lidot.”
Foto – Kristiāns Štrobls

Kā “austriešu nabagmāja” kļuva par Vulkānzemi. Saruna ar Feldbahas mēru Jozefu Oberu 1

Pastaiga pa Austrijas pilsētu Feldbahu tās mēra Jozefa Obera pavadībā rada atmosfēru, kurai sākumā grūti noticēt. Ikviens pretimnācējs atplaukst siltā smaidā kā savu mīļo balto pasaku ķēniņu vaigā raugot. Tas piesardzīgi liek domāt par to, kad gaidāmas nākamās vēlēšanas un kas pirms tām tiek izdalīts, taču nepārspīlētā sirsnība, ar kādu Obers vēršas pie katra satiktā iedzīvotāja, ļauj vieglāk saprast šo neierasto paļāvības pilno siltumu starp politiķi un vismaz sastaptajiem vēlētājiem.

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Obers šo siltumu gadu gaitā apzināti radījis ne vien komunikācijā ar sabiedrību, bet arī pašos cilvēkos, dibinot Feldbahu un Štīrijas Vulkānzemi, kas ar veiksmīgas reģionālās attīstības politikas palīdzību pacēla pašapziņu kādreiz īpaši zema prestiža reģionam un tā 85 900 iedzīvotājiem.

Vulkānzemē apvienotas 67 pašvaldības 990 km2 platībā, kas tagad sadalītas astoņos apakšreģionos. Obers austriešu presē bieži minēts kā šā “reģiona attīstības motors”.

CITI ŠOBRĪD LASA

Vulkānzemieši viesmīlīgi iepazīstina ar senām kultūras tradīciju takām, kas ved ap un pār 2 – 17 miljonus gadu vecajām vulkānu paliekām. Vietējie lepojas arī ar saviem nākotnes plāniem, piemēram, līdz 2025. gadam reģions apņēmies sasniegt enerģijas autarķiju*.

Feldbahā līdz 2020. gadam plānots atvērt modernās pedagoģijas skolu, kurā mācību priekšmeti netiek atsevišķi izdalīti – līdzīgi Somijas paraugam. Feldbahas aptuveni 13 300 iedzīvotāju vidū patvērumu raduši arī 150 bēgļi un turku–kurdu minoritāte, kuras vecāka gadagājuma pārstāvju integrācija nevedas tik raiti, kā gribētos, taču Obers paliek optimistisks.

No 2000. līdz 2015. gadam Feldbahas mērs pildīja arī Štīrijas landtāga deputāta pienākumus, taču tagad nolēmis nodoties tālākai Feldbahas un Vulkānzemes attīstībai, kā arī iedzīvotāju savstarpējas sirsnības, pašcieņas un mīlestības pret dzimto reģionu veicināšanai. Par to, kā viņam tas līdz šim izdevies, Austrijas Tautas partijas politiķis labprāt stāsta ne vien Vīnes universitātes studentiem, interesentiem īpašos reģionu attīstības kursos, bet arī “LA”.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.