Kā “audzināt” pārāk lēni braucošos autovadītājus? Ekspertam ir risinājums 0

Ikdienā satiksme ir daudzu cilvēku dzīves neatņemama sastāvdaļa, un katrs autovadītājs ir sastapis  citus autovadītājus, kuri, šķiet, pārvietojas pārāk lēni. Dažkārt tas var izraisīt sastrēgumus un apgrūtināt citu autovadītāju braukšanu. Šī tēma tika apspriesta TV24 raidījumā “Uz līnijas”, kur CSDD satiksmes drošības eksperts Oskars Irbītis dalījās ar saviem uzskatiem par lēni braucošajiem autovadītājiem un viņu ietekmi uz ceļu drošību.

Reklāma
Reklāma

Lēna braukšana – izaicinājums satiksmē

Pilnīga neveiksme! Eksperti nosaukuši 7 automašīnas, kuras kalpo uz pusi īsāku laiku nekā citas 15
Kokteilis
Valsts policijas šefam Armandam Rukam dienesta romāns: “Es ar šo sievieti dzīvoju kopā!”
Kokteilis
Vai Laura Grēviņa ir Guntara Rača meita? Iesaistītās puses komentējušas skandalozās runas 4
Lasīt citas ziņas

Sabiedrībā arvien vairāk tiek diskutēts par lēno braukšanu. Viens no aktuālajiem jautājumiem ir, vai būtu nepieciešams veikt pasākumus pret autovadītājiem, kuri pārvietojas lēnāk nekā pieļauj atļautais ātrums. Bieži vien tieši viņi ir tie, kas izprovocē uz apdzīšanu, raksta kāds raidījuma skatītājs. Aiz lēnāk braucošajiem autovadītājiem bieži veidojas garas rindas, kas apgrūtina drošu apdzīšanu un palielina ceļu satiksmes riskus.

Ceļu satiksmes drošības eksperts skaidro, ka šī parādība ir jārisina preventīvi. Pirms tiek piemērotas soda sankcijas par pārāk lēnu braukšanu un ceļu satiksmes kavēšanu, ir jāsaprot lēnās braukšanas patiesie iemesli.

CITI ŠOBRĪD LASA

Iemesli lēnai braukšanai un iespējamās sekas

Lēna braukšana var būt saistīta ar daudziem faktoriem, tostarp autovadītāja veselības stāvokli vai vecumu. “Varbūt, ka cilvēkam ir sliktāks veselības stāvoklis, iemaņas nav tik labas, vecums. Varbūt automašīnas tehniskais stāvoklis neļauj ātrak pabraukt,” komentē Irbītis. Tādēļ ir svarīgi saprast, kādi ir lēnas braukšanas iemesli, un ne vienmēr soda noteikšana ir atbilstoša.

“Tomēr, ja mēs pilsētvidē redzam uzkrītoši lēni braucošu automašīnu, tad visticamāk cilvēka skatiens ir pievērsts viedierīcei, kura tiek aktīvi spaidīta,”

viņš piebilda. Eksperts pieļauj, ka pievēršot pastiprinātu uzmanību viedierīču lietošanai pie auto stūres un izskaužot to, lēno braucēju kļūtu krietni mazāk.

Tie, kas regulē lēno braukšanu, nevar būt vienkārši fotoradari, kas automātiski sodīs autovadītājus, kas brauc zem atļautā braukšanas ātruma. “Ir vajadzīgs dzīvais policists, kas konkrēto situāciju izvērtēs,” uzsvēra eksperts, norādot uz nepieciešamību pēc individuālas pieejas katrā situācijā. “Nav jau jāsoda par lēnu braukšanu, bet par telefona spaidīšanu, vadot automašīnu.”

Irbītis aicina sabiedrību ne tikai pievērst uzmanību lēnai braukšanai, bet arī izprast tās iemeslus un ņemt vērā, ka katram autovadītājam var būt savi iemesli, kāpēc viņš pārvietojas lēnāk. Ceļu drošības uzlabošana ir kopīgs uzdevums, un svarīgi ir ne tikai sodīt, bet arī izprast situāciju.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.