Foto – Shutterstock

Kā audzēt violeto deviņvīruspēku 0

“Kā audzēt violeto deviņvīruspēku?” INĀRA Alūksnē

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
VIDEO. Parastā tauta nesaprot augsto mākslu? Šoreiz ir par traku! Kristians Brekte pamatīgi satracinājis latviešus
Lasīt citas ziņas

Violetais deviņvīruspēks (Verbas­cum phoeniceum) atgādina prusaku deviņvīruspēku (Verbascum blattaria), tikai ir īsāks un ar sakrokotām lapām līdzīgi kā parastajām uzpirkstītēm. Deviņvīruspēks ir cūknātru dzimtas lakstaugs.

Violetajam deviņvīruspēkam ir purpurkrāsas ziedi, kas izkārtoti garā un blīvā galotnes ķekarā, bet selekcionāri izveidojuši šķirnes ar rozā, lašrozā, baltiem, sarkaniem un violetiem ziediem. Profesionālie audzētāji sēklas sēj februārī, lai maijā un jūnijā varētu tirgot ziedošus augus.

CITI ŠOBRĪD LASA

Dēstus var izaudzēt arī amatieri, sējot sēklas vēlāk. Pirmajā gadā deviņvīruspēks uzziedēs ļoti vēlu, bet tas nekas, jo augs ir daudzgadīgs un spēj pārziemot, ja vien augsne nav pārāk slapja.

Kopš 1998. gada var iegādāties hibrīdu ‘Southern Charm’, kas ir līdzīgs violetajam deviņvīruspēkam. Tam ir krāšņi dūmakaini, maigi rozā ziedi. Tā kā tas ir sterils hibrīds, sēklas ievākt nākamajam gadam nav nozīmes.

Dārzu centros var iegādāties gan violetā deviņvīruspēka stādus, gan sēklas. Lai no sēklām izaudzētu ziedošus augus, paies 3–4 mēneši.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.