Foto – Shutterstock

Kā atšķirt gatavu ananasu? 5 pazīmes 1

Mums tik labi pazīstamo saldo augli ar izteikto garšu uz Eiropu atveda Amerikas atklājējs Kristofors Kolumbs. Kaut gan šā tropu augļu karaļa sastāvā ir 90% ūdens, tas satur arī daudz vērtīgu minerālvielu un vitamīnu. Apēdot nelielu gabaliņu, uzņemam cilvēkam nepieciešamo C vitamīna dienas devu. Šis vitamīns stimulē imūnsistēmu un ir spēcīgs antioksidants, tāpēc dietologi iesaka pirms maltītes apēst vismaz vienu ananasa šķēli.

Reklāma
Reklāma
“Asaras acīs!” Tantiņas pie Matīsa kapiem tirgo puķu vainagus. Kāds izsauc policiju, bet viņa rīcība pārsteidz
“Latvija ir iegājusi Nāves spirālē! Ar čurainu lupatu jāpatriec!” Hermanis par politiķiem, kuri valsti ved uz “kapiem”
RAKSTA REDAKTORS
Bez vainas vainīgs? Mirklī, kad trīs bērnu tēva Artūra kontā ienāca 200 eiro, viņš kļuva par bīstamu krāpnieku! 44
Lasīt citas ziņas

Vērtīga ir arī augļa serde, jo tajā esošā viela bromelīns organismam neļauj uzkrāt taukus un palīdz tos aktīvi sadedzināt. Savukārt sula veicina liekā šķidruma izvadīšanu no organisma, palīdz pieveikt celulītu.

Nogatavojies ananass satur daudz karotīna un kālija, kas labvēlīgi iedarbojas uz ādu un asinsriti. Vēl šis auglis ir bagāts ar dažādiem minerāliem – varu, cinku, fosforu, magniju, jodu un kalciju, kā arī šķiedrvielām, A un B grupas vitamīniem.

CITI ŠOBRĪD LASA

Izvēloties ananasu, par tā gatavību nevar spriest pēc mizas krāsas, jo atkarībā no šķirnes miza var būt tumši zaļa, dzeltenīga, oranži dzeltena vai sarkandzeltena.

• Koši zaļš, nesavītis lapu čemurs liecina par augļa svaigumu.

• Par gatavības pazīmi bieži uzskata lapu čemura kustīgumu un to, ka atsevišķas lapas var viegli izraut, tomēr šīs pazīmes var arī maldināt.

• Galvenā gatavības un kvalitātes pazīme ir spēcīga, patīkama smarža. Nepērciet ananasu, ja tas nesmaržo vai arī aromātam ir rūgtuma vai pelējuma piesmaka.

• Pārēdoties ananasu, sāk sūrstēt mutes gļotāda. Šo parādību izraisa augļa sastāvā ietilpstošais enzīms bromelīns.

• Augļa apakšdaļā ir vairāk cukura, tāpēc tā ir saldāka un maigāka nekā augšdaļa.

• Ja ananass ir gatavs, aromātisks, bet skābs, tas acīmredzot audzis vēsākā laikā nekā pa­rasti. Nedaudz maigāku to var padarīt, uz mirkli iegremdējot sālsūdeni.

• Ananass sastāv no daudziem maziem, kopā saaugušiem auglīšiem, katram no tiem vidū ir actiņa. Ja tā ir ļoti tumšā krāsā vai pildīta ar šķidrumu, auglis sācis bojāties.

• Lielums nav proporcionāls kvalitātei – lielie augļi nav ne saldāki, ne sulīgāki par mazajiem.

• Vienu vai divas diennaktis ananasu var glabāt istabas temperatūrā. Lai uzglabātu ilgāk, ievieto plastmasas maisiņā un liek ledusskapī.

Reklāma
Reklāma

• Ananass palīdz labāk sašķelt olbaltumu, tāpēc sulu var izmantot gaļas marinēšanai pirms cepšanas, lai padarītu to mīkstāku un sulīgāku.

• Svaigu ananasu nevajag pievienot saldēdienam, kura sastāvā ir želatīns, jo bromelīns neļauj tam sarecēt.

• Ja gadās pārēsties, smaguma sajūtu vēderā palīdz mazināt ananasa šķēlīte maltītes beigās.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.