Kā atsākt peldes aukstumā? 0
lasītājs jautā: “Interesējos par aukstumpeldēm. Novembrī to iesāku darīt, peldos reizi nedēļā, man ļoti patīk, jūtos mundra un enerģiska. Taču piepeši pēc jaunā gada man sākās iesnas un tāds kā savārgums. Vai varu turpināt peldes vai tomēr pārtraukt? Pēc cik ilga laika drīkstētu atsākt? Bet, ja pārtraukšu, vai neradīsies psiholoģiskā barjera, ka peldēšanās dēļ atkal saslimšu?”
Rūdīšanās skolas vadītājs un aukstummīļu kustības izveidotājs Māris Žunda, spriežot pēc savas pieredzes iesaka šādā brīdī tomēr vismaz uz laiku pārtraukt ziemas peldes, jo, iespējams, kritusies imunitāte. Vajadzētu izgulēties, izpildīt elpošanas vingrinājumus, varbūt doties uz pirti, ja nav temperatūras. Ja veselība atgriežas, pēc nedēļas vai divām peldēšanos mierīgi var atsākt.
Fizikālās un rehabilitācijas medicīnas ārste Dzintra Vāvere arī iesaka āra peldes uz slimības laiku pārtraukt. Iespējams, sasirgšana notikusi kādas pārslodzes vai stresa dēļ. Pazīmes rāda, ka patlaban organismam nav tik daudz spēka, tāpēc labāk lieki to nenogurdināt.
Vispirms skalojas ar remdenu ūdeni, tad turpina ar vēsāku. Šāda duša turpina trenēt asinsvadus, ko līdz šim paveica aukstā pelde.
Lai atlabtu, var ņemt talkā dabiskos fitoncīdus – ķiplokus un sīpolus. Vakarā labi der silta kāju vanniņa. To gatavo šādi: uz 4–5 litriem silta ūdens ņem ēdamkaroti rupjā sāls un tējkaroti dzeramās sodas. Veidojas kaut kas līdzīgs minerālūdenim, kas ar ūdens joniem masē pēdu ādu. Kājas šādā vanniņā patur 15 minūtes. Pēc tam neslauka, bet ļauj nožūt. Uzvelk vilnas zeķes un iedzer ingvera tēju.