Foto – Shutterstock

Kas notiek paģiru laikā ķermenī? 0

Saindēšanās: alkohols pārvēršas indīgās vielās (īpaši acetaldehīdā), pēc kā acetaldehīda iedarbības rezultātā organismā parādās toksīni.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Darba devēji intervijās mēdz uzdot kādu āķīgu jautājumu, lai pārbaudītu jūsu emocionālo inteliģenci. Tikai 1% cilvēku atbild pareizi
Veselam
Ko nedrīkst ēst no rīta: 8 ēdieni, kurus nevajadzētu ēst tukšā dūšā
Veselam
Nosaukts pats veselīgākais dārzenis. Ja neesi to ēdis gadiem ilgi, noteikti neesi vienīgais 1
Lasīt citas ziņas

Dehidratācija: patiesībā ar paģirām mēs ciešam nevis no absolūtas dehidratācijas, bet gan no cirkulējošā asins tilpuma trūkuma. Organismā kopumā ūdens parasti ir daudz, dažreiz pat pārāk daudz: cilvēks no paģirām uzbriest, tas ir, cieš no tūskas. Kā saka ārsti, notiek patoloģiska asiņu pārdale.

Vielmaiņas traucējumi: cīnoties ar alkoholu un tā izraisīto saindēšanos, organisms patērē daudz vitamīnu, makro un mikroelementu. Otrajā un trešajā intoksikācijas dienā organisms cieš no vitamīnu trūkuma.

CITI ŠOBRĪD LASA

Skābju un sārmu līdzsvara pārkāpums (acidoze): tas izraisa sliktu dūšu no rīta un pastiprinātu elpošanu. To izraisa fakts, ka spirta sadalīšanās produkti galvenokārt ir skābi: acetaldehīds, etiķskābe, pienskābe.

Ietekme uz smadzeņu šūnām: alkohola un acetaldehīda ķīmiskās iedarbības rezultātā nākamajā rītā nervu sistēmai kļūst paaugstināta jutība. Tāpēc pat parasta gaisma un skaņa rada sāpes, it kā viss būtu pārāk gaišs vai skaļš.

Miega traucējumi: alkohols traucē tā sauktajām “ātrā miega” fāzēm. Tas ir tieši šajos periodos, kuros smadzenes neatpūšas, bet aktīvi strādā (un mēs redzam sapņus), kad cilvēks iegūst jaunus spēkus. Bez šīs fāzes nav iespējams gulēt, tāpēc arī pēc ierastajām 8-9 stundu miega, ja iet cilvēks gulēt piedzēries, cilvēks neizguļas pietiekami.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.