Sāncensība 0

Minētais mātes – meitas attiecību modelis paredz nemitīgu savstarpēju sāncensību, kas piefiksēta gan tiek vien no mātes puses. To raksturo nezūdoša vēlēšanās būt labākai, spilgtākai, veiksmīgākai par savu atvasi, nemitīgi norādot uz meitas trūkumiem un cenšoties tos izmantot sava tēla spodrināšanā.

Reklāma
Reklāma
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Lasīt citas ziņas

Attiecībās it kā notiek spēkošanās, kuras iznākums ir paredzams – mātes dzīves pieredze ļauj viņai atkal un atkal “uzvarēt”, radot meitā neizpratni un reizē arī nemitīgu vilšanos par nepareizi pieņemto lēmumu nepatīkamajām sekām.

Kā novērojusi Strīpa, nereti sievietes, kuras bērnībā cietušas no šāda mātes – meitas attiecību modeļa, atzinušas, ka jutušās vainīgas par mātes negācijām, aso izturēšanos, pat fizisko vardarbību, sadzīvojot ar apziņu, ka viņas pašas konkrēto rīcību ir izprovocējušas.

CITI ŠOBRĪD LASA
“Man visu laiku šķita, ka, ja vien es nebūtu tik pievilcīga, ja vien neatgādinātu mātei tēvu, kurš mūs pameta pēc manas piedzimšanas, kā arī, ja es attaisnotu viņas priekšnojautas par to, ka “no manis dzīvē” nekas labs neiznāks, es liktu viņai justies labāk. Līdz zināmam vecuma arī centos to darīt – mācījos slikti, klaiņoju un nerūpējos par sevi. Taču pusaudzes gados mans pasaules redzējums mainījās. Sapratu, ka vien es pati esmu atbildīga par savu dzīvi un mans pienākums nav ļaut mātei atkal un atkal priecāties par sava viedokļa pareizību. Es pierādīju pati sev, ka varu būt un esmu citāda – labāka!” stāstījusi Strīpas paciente Anita (28 gadi).
SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.