Ārstēšana 0
Gadījumi, kad ārstēšana jāsāk slimnīcā:
1. Ja slimnīcā ir nonākts ar neatliekamo medicīnisko palīdzību kāda novājēšanas izraisīta akūta stāvokļa dēļ.
2. Ļoti smags vispārējās veselības stāvoklis ar orgānu sistēmu darbības traucējumiem, izsīkumu uz svara zuduma fona.
3. Izteikta pretestība ārstēšanai, kad kavēšanās ir dzīvību apdraudoša.
4. Ja ēšanas traucējumi attīstījušies uz citu saslimšanu fona – gan somatisku, gan psihisku, un ir jāveic rūpīga izmeklēšana, novērošana un zāļu piemērošana.
Ārstēšana ārpus stacionāra labākos rezultātus dos, ja:
- procesā tiks iesaistīti vairāki speciālisti, vislabāk – komanda, kuras sastāvā ir ārsts psihoterapeits, uztura speciālists, fizioterapeits, nepieciešamības gadījumā – internists vai cits speciālists, kas izvērtēs somatisko stāvokli;
- ir iespējams apmeklēt arī atbalsta grupu pacientiem ar ēšanas traucējumiem;
- iesaistās arī ģimene,
- paciente ir motivēta ārstēties un atgriezties reālajā dzīvē
Ārstēšanas process multidisciplinārā komandā sākas ar konsultāciju pie speciālista, tālāku vispārējā veselības stāvokļa izmeklēšanu, uztura speciālista konsultāciju un pēc tam, apkopojot rezultātus, vienojoties ar katru pacienti individāli par mērķiem (ne tikai par svaru), procesu, citiem saistītiem jautājumiem un izmaksām.
Veselības centrs Vivendi piedāvā izglītojošas lekcijas vecākiem, tuviniekiem, skolotājiem un citiem interesentiem par anoreksiju. Lekcija tiek izsludināta, kad ir pieteicies zināms interesentu skaits.
Uzsākot ārstēšanos ārpus stacionāra jāņem vērā, ka ārstēšanās rezultātu nosaka pacientes pašas līdzdarbošanās, speciālistu ieteikumu pildīšana un ēšanas atsākšana. Tikai paciente pati var pieņemt lēmumu pamazām atgriezties dzīvē vai turpināt lēnām mirt.