Kā ārstēt alerģiju bērnam? 0
“Astoņgadīgam bērnam mediķi konstatēja alerģiju. Kas šādā gadījumā jāņem vērā? Ar kādiem tautas līdzekļiem to var ārstēt?” Iveta Ludzā
Alerģiju izraisa organisma aizsargfaktoru izzušana (nepamatota dzīve gandrīz sterilos apstākļos, kas kavē spēcīgas imūnsistēmas attīstību) un vienlaicīgs riska faktoru pieaugums (mitrs gaiss telpās un mājinieku smēķēšana).
Šī saslimšana var izpausties ļoti dažādi. Vienam tā norit ļoti viegli (dažu izsitumu veidā), bet citam – ļoti smagi, pat izraisot anafilaktisko šoku, kas var beigties ar nāvi. Alerģiskas reakcijas var izjust viss ķermenis: āda, elpceļi, acis, sirds un asinsvadu sistēma, locītavas, nervu sistēma, kuņģa un zarnu trakts. Ja tā izpaužas uz ādas, šo vietu var nedaudz nomierināt, izmantojot siltu ūdeni, taču neberzējot un nekasot. Noteikti jāizvairās no dažādu smaržvielu nokļūšanas uz šīs vietas.
Alerģijas ārstēšana ir atkarīga no apstākļiem, kas izraisa šādas reakcijas. Visvienkāršākais paņēmiens – izvairīties no konkrētā alergēna. Saprotams, ka tas ne vienmēr ir iespējams. Tādēļ organisma reakciju gan mazina ar medikamentiem, kas pazemina jutību pret šo alergēnu, gan ārstē sekas: ādas iekaisumu, astmu, kuņģa un zarnu trakta problēmas.
Diemžēl tradicionālajā medicīnā nav zināmi tautas līdzekļi, ar kuriem pilnībā varētu novērst vai vismaz cīnīties ar alerģiju. Bieži vien pati svarīgākā ir pacienta un ārsta savstarpējā sadarbība un uzticēšanās.
Klīnikas “Premium Medical” bērnu alergoloģe, pediatre Elīna Aleksejeva mierina, ka bērniņš, kuram ir alerģija, ir jāuztver tāpat kā vesels, jo viņam ir atļauts gan sportot un veikt citas fiziskās aktivitātes (tās pat ir ļoti ieteicamas!), gan vēlams pēc iespējas vairāk uzturēties svaigā gaisā, ja nav alerģijas pret ziedputekšņiem, utt. Ir biežāk jāvēdina telpas un vairāk jānorūda.