Foto no moaradelavanda.ro

Kā aromterapija var palīdzēt, ja mēģini “apēst” stresu, bēdas vai dusmas 0

Aromterapija ir sena Austrumu mācība par aromātu, tajā skaitā – dabīgo ēterisko eļļu izmantošanu ķermeņa un gara labsajūtas uzlabošanai. Tās galvenais mērķis ir fizioloģiskā un psihosomatiskā līdzsvara atjaunošana cilvēka organismā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Putins jau sācis plaša mēroga karu pret Eiropu, taču Rietumi baidās to atzīt
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

“Auga dzīvības spēks slēpjas ēteriskajā eļļā, ko mēdz uzskatīt par auga sirdi. Katrā augā ir unikāla aktīvo vielu kombinācija, kas nosaka eļļas aromātu un terapeitiskās iedarbības neatkārtojamību, atšķirīgo dziedniecisko iedarbība ne tikai uz noteiktiem orgāniem un sistēmām, bet arī uz psihi,” stāsta aromterapeite Inga Millere.

Zināms, ka garīgais un emocionālais stāvoklis spēj ietekmēt arī fizisko veselību, un daudziem veselības traucējumiem, to skaitā liekajam svaram, patiesībā ir psihosomatiska izcelsme. Savā prātā bieži vien no mušas uzpūšam ziloni, bet pēc tam no šā stresa atbrīvojamies ar ēdiena starpniecību. Aromterapija ne tikai uzlabo vielmaiņu, bet ļoti efektīvi ietekmē emociju sfēru, palīdzot ātri atbrīvoties no negācijām, kas veicina svara pieaugumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Ēteriskās eļļas organismā var ievadīt ar dažādām metodēm – pievienojot vannas ūdenim, inhalāciju un komprešu veidā, kā arī masāžas laikā, taču to, kādas ēteriskās eļļas vislabāk palīdzēs tieši šim cilvēkam un kā tās ievadīt organismā, var ieteikt tikai speciālists.

Aromterapiju var kombinēt ar citām netradicionālās medicīnas metodēm, piemēram, skaņu terapiju, fitoterapiju, ājurvēdu, akupunktūru, kā arī izmaiņām dzīvesveidā.

DER ZINĀT
• Ja ēdiens kompensē mīlestības trūkumu, visefektīvākā ir vaniļas eļļa, jo tā satur komponentus, kuru aromāts atgādina mātes pienu.
• Ja ēdiens ir līdzeklis, lai mazinātu stresu, ko izraisa bailes, vainas apziņa, pārāk kritiska attieksme pret sevi, palīdzēs greipfrūta eļļa.
• Izjūtot dusmas, kas palēnina gremošanas procesus un rada svara pieaugumu, jāizvēlas kasijas, kanēļa vai krustnagliņas eļļa.
• Gremošanas sulu un fermentu izstrādi organismā stimulē garšvielu eļļas: baziliks, dilles, fenhelis.
• Diētas laikā aromterapija mazina stresu, bet, uzklājot ēterisko eļļu maisījumu pirms vai pēc sporta nodarbībām, tiek stimulēta tauku vielmaiņa un asinsrites uzlabošanās.

Raksts publicēts žurnāla “36,6°C” tematiskajā izdevumā “Slaiduma Ceļvedis”

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.