Kā ar tēriņu naudu nomaksāt kredītu? 0
Balstoties uz dažādiem pētījumiem, katra mājsaimniecība iztērē apmēram 15% savu ienākumu dažādu nevajadzīgu lietu pirkšanai, kurām nav un nekad arī nebūs nekādas vērtības. Piemēram, ikrīta kafija kādā ieskrietuvē vai visādi nieciņi mājokļa interjeram, kas neder nekam citam kā tikai putekļu krāšanai. Impulsīviem pirkumiem un “izdevīgiem piedāvājumiem” vajadzētu iet garām ar līkumu, ja vien tas nav kaut kas tāds, kas jums ir patiešām vajadzīgs. Ko jūs varētu iesākt ar to naudu, ko citkārt vienkārši bezjēdzīgi iztērējat? Ja jums ir krediti, jūs pavisam noteikti varētu šo naudu novirzīt ātrākai kredītu atmaksai. Tēriņu naudas novirzīšanu ātrākai kredīta atmaksai varētu dēvēt par agresīvu kredīta atmaksu. Kā tā notiek? Izklāstīsim to trīs soļos.
Pirmais solis: noskaidrojiet, kāda ir jūsu finansiālā situācija
Visupirms jums vajadzētu objektīvi paskatīties uz savu finanšu situāciju – kādi ir jūsu ienākumi un izdevumi? Cik daudz jūs ik mēnesi nopelnāt? Kam jūs tērējat savu naudu? Atvēliet pietiekami daudz laika tam, lai kārtīgi pierakstītu, kādiem mērķiem jūs tērējat savu naudu. Mēs zinām, ka tas ir garlaicīgi, bet tas ir nepieciešams. Jūs varat veikt pierakstus uz papīra, datorprogrammās vai speciālās viedtālruņu aplikācijās, kas pēc tam atvieglos aprēķinus.
Kad esat visu piefiksējuši, lēni un rūpīgi izejiet cauri saviem pierakstiem. Vai jums ik mēnesi paliek pāri kāda naudas summa? Cik daudz naudas jūs ik mēnesi iztērējat lietām, kas patiesībā jums nemaz nav vajadzīgas? Izanalizējiet, bez kurām lietām jūs varētu iztikt, un sasummējiet to vērtības. Iegūtais rezultāts ir jūsu tēriņi. Tēriņu naudu saskaitiet ar to naudas summu, kas jums ik mēnesi paliek pāri. Tagad jūs zināt to naudas daudzumu, kas parasti tika iztērēts nelietderīgi, bet patiesībā var darboties jūsu pašu labā.
Otrais solis: aprēķiniet, kāds ir jūsu kredītsaistību apmērs
Pirmkārt, jums vajadzētu sasummēt minimālās kredītmaksājuma summas, ko jūs ik mēnesi maksājat kredītdevējiem. Kad tas ir izdarīts, sarakstiet savu kredītsaistību atlikumus, proti, cik daudz naudas jums vēl ir jāatmaksā. Šo sarakstu sakārtojiet dilstošā secībā, piemēram, kredītkarte: minimālais maksājums – 20 eiro, atlikums – 1000 eiro; auto kredīts: minimālais maksājums – 100 eiro, atlikums – 5000 eiro; hipotekārais kredīts: minimālais maksājums – 150 eiro, atlikums – 30000 eiro.
Trešais solis: novirziet savu tēriņu naudu kredīta atmaksai
Lai šī stratēģija darbotos, jums, visticamāk, vajadzēs ieviest savā dzīvē šādas tādas pārmaiņas. Atklāti sakot, jums būs jāpārtrauc bezjēdzīgi tērēties, lai šis kredīta atmaksas plāns darbotos. No summas, ko aprēķinājāt pirmajā solī, norēķiniet 25% un novirziet to iekrājumiem, bet pārējos 75% novirziet ātrākai kredīta atmaksai. Piemēram, ja šī summa ir 100 eiro, tad 25 eiro jānovirza iekrājumiem, bet 75 eiro – ātrākai kredīta atmaksai. Patiesībā šī summa nav tik būtiska kā tas, ka jūs vispār plānojat mainīt savu dzīvesveidu.
Sāciet ar tā kredīta atmaksu, kas jūsu kredītsaistību sarakstā bija pirmais jeb svarīgākais. Svarīgākais var būt, piemēram, apjomīgākais aizdevums vai aizdevums ar lielāko procentu likmi. Maksājiet šī aizdevuma minimālo maksājumu un 75% no tēriņu naudas. Tajā pašā laikā, protams, turpiniet maksāt arī pārējo kredītsaistību minimālos maksājumus, lai nesabojātu savu kredītvēsturi. Kad esat ātrāk atmaksājuši svarīgāko aizdevumu, tādā pašā veidā veiciet arī nākamā svarīgākā aizdevuma atmaksu. Protams, ja vien jūsu finanšu situācija to atļauj, jūs varat veikt ātrāku atmaksu vairākiem aizdevumiem vienlaicīgi. Kad visas jūsu kredītsaistības ir nokārtotas, visus 100% no saviem tēriņiem novirziet iekrājumiem, lai turpmāk izvairītos no tādām lietām kā ātrie kredīti un sms kredīti.