Foto – Shutterstock.com

Bažas var izraisīt tas, vai kaphas konstitūcijas bērniem, uzturā ierobežojot piena (arī skābpiena) produktus, netrūks kalcija. “Mūsdienās pamatā lietojam rūpnieciski ražotus piena produktus, kas jau ir nedzīvi. Protams, ja ir iespēja dzert svaigpienu “no govs pupa”, tā ir labāka izvēle, gļotas veidojošais blakusefekts būs mazāk izteikts. Taču kalciju iespējams uzņemt, lietojot mandeļu pienu vai mērcētas mandeles (kad bērns jau gandrīz pilnībā pārgājis uz pamatēdienu; katrā ziņā ne ātrāk par gada vecumu). Mandeles uz nakti atstāj mērcēties ūdenī, no rīta kopā ar ūdeni sasmalcina, nokāš un mandeļu piens gatavs!” Zinot bērna konstitūciju, iespējams prognozēt, kādas kaites viņam varētu būt biežāk. Grūti ir ārstēt slimības, kas nav tipiskas bērna došai vai neatbilst vecumam. 0


Ir normāli, ka mazam bērnam ir iesnas un klepus. “Posmu no dzimšanas līdz pieciem vai pat līdz septiņiem gadiem, neatkarīgi no bērna konstitūcijas tipa, pieskaita kaphas dzīves periodam (nevis konstitūcijas tipam, bet dzīves periodam!). Tas nozīmē, ka ir normāli, ja šajā vecumā bērna organismā vairāk izdalās gļotas, jo viņa ķermenī ir daudz ūdens. Tas ir nepieciešams, jo gļotas nodrošina augšanu, veidošanos.”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
“Varēja notikt ļoti liela nelaime…” Mārupes novadā skolēnu autobusa priekšā nogāzies ceļamkrāns 5
Lasīt citas ziņas

Ājurvēdas zāļu maisījumi pastas, tinktūras vai pulvera veidā nav garšīgi. Lielāki bērni var lietot kapsulas, mazākiem zāles kaut kā jāiemāna, piemēram, sajauktas ar medu. Arī ājurvēdā svarīgi pacientu kārtīgi iepazīt, tāpēc pirmā vizīte pie speciālista ilgst stundu. Ir iespēja kontaktēties ar ārstu pēc tam pa e-pastu un mobilā telefona īsziņām, izņēmuma gadījumā – zvanīt uz mobilo telefonu. Pavisam mazi bērni, kas vēl zīž krūti, ārstniecību saņem ar mammas starpniecību – viņa lieto
zāles un/vai noteiktu uzturu, un ar mātes pienu nepieciešamo saņem mazulis. Ādas dziedēšanai ārīgi lieto arī speciālus eļļu maisījumus, atbilstošu ziedi vai sviestu.

Kā ārstē un profilaktiski darbojas ājurvēda:

CITI ŠOBRĪD LASA
  • ar konstitucionālajam tipam atbilstošiem ārstniecības augiem pulvera, pastas vai tinktūras formā;
  • ar tipam atbilstoša uztura izvēli;
  • ar ājurvēdisko masāžu, organismu attīrošām procedūrām (no sešu gadu vecuma var veikt speciālo deguna tīrīšanu), arī jogas vingrojumiem, ko ierāda jogas speciālists.

Vairāk par bērnu veselību var lasīt tematiskajā izdevumā “Bērns – vesels un drošībā”

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.