Kā aizgaiņāt aukstumu. Pētām dažādas sildierīces 0
Ja aukstajā gadalaikā mājoklī ir vēss un drēgns, talkā nāk dažādas elektriskās sildāmierīces. Un to klāsts ir plašs. Ar elektrisko jonu apkures katlu dzīvoklī silda radiatorus, grīdas vai sienas. Ar atklātu sildelementu silda konvektori, siltumventilatori un elektrokamīni. Eļļas radiatoros sildelements paslēpts eļļas masā. Ar infrasarkanajiem stariem priekšmetus telpās karsē UFO tipa ierīces. Daļa no elektriskajām apsildes ierīcēm ir ar izcilu dizainu, piemēram, pie griestiem piekārtās keramikas bumbas ar sildelementu.
Dekoratīvie sienas apsildes paneļi tāpat var būt no akmens, metāla vai siltumnoturīgas masas. Plašajā elektroapsildes ierīču klāstā iespējams, vienkāršākais un praktiskākais telpu sildīšanas līdzeklis ir eļļas radiators. Modernie radiatori ir diezgan lēti (nedaudz dārgāki kā konvektori), droši, viegli uzstādāmi, regulējami un pārvietojami. Nopērkami arī krāsaini un īpaša dizaina eļļas radiatori ar uzlabotu gaisa plūstamību.
Ievērojot instrukciju, virs tiem, ja nepieciešams, uz paliktnīša var žāvēt sēnes, ārstniecības augus un nelielus veļas gabalus. Uzskata, ka ar 1kW jaudas radiatoru var apsildīt ap 10 m² vidēji nosiltinātas telpas. Tas diennaktī, ja radiators strādā uz pilnu jaudu, izmaksās apmēram 3,5 eiro. Parasti, jo lētāka ir elektroierīce, jo vairāk elektroenerģijas patērē; jo dārgāka, jo tērē mazāk.
Pēdējos gados aukstās sezonas problēmu risina alternatīvās apkures veidi. Saules kolektori un vēja ģeneratori pagaidām sniedz vairāk simbolisku atbalstu. Efektīgāka ir plašā siltumsūkņu saime, kurai kā siltuma devējs tiek izmantota zeme, ūdens vai gaiss. Vispopulārākais no siltumsūkņu saimes ir gaisa siltumsūknis, it īpaši gaiss–ūdens. Tie nav īpaši dārgi (ja salīdzina ar zemes siltumsūkni), ļoti viegli uzstādāmi un apkalpojami.
Siltumsūknis nav brīnumzāles. Diennakts vidējai gaisa temperatūrai nokrītot zem mīnus 18 °C, nepieciešams vēl kāds siltuma avots, elektriskais tens vai malkas kamīns. Tomēr tik aukstas dienas gadā ir tikai piecas, astoņas. Jāatceras, ka Eiropai domātie standarta siltumsūkņi ir efektīgi līdz -10 °C, tāpēc Latvijas apstākļiem piemērotāki ir speciāli ziemeļu reģioniem domāti siltumsūkņi. Siltumsūkņu izmantošana māju apkurē jūtami palielinās.