Frensiss Kroulijs (centrā) cietumā.
Frensiss Kroulijs (centrā) cietumā.
Arhīva foto

Kā 300 policisti Ņujorkas centrā spraigā apšaudē cenšas notvert leģendāro “Divu Pistoļu Krouliju” bandītu 0

Viesturs Sprūde, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
RAKSTA REDAKTORS
FOTO. “Gribēju būt mīlēta, bet tiku pazemota, izmantota, sista.” Kāpēc piecdesmitgadīgā politiķe uzķērās jeb izglītotās, bagātās arī raud
Lasīt citas ziņas

Pirms 90 gadiem Ņujorka piedzīvoja vienu no iespaidīgākajām pagājušā gadsimta 20.–30. gadu gangsteru ēras ainām – 300 Ņujorkas policistu divas stundas apšaudījās un mēģināja sagūstīt tikai 19 gadus veco īru cilmes bandītu Frensisu Krouliju, kurš kopā ar 16 gadus veco draudzeni Helenu Volšu un noziegumu līdzdalībnieku Rudolfu Daringeru bija paslēpušies kādā dzīvoklī piecstāvu nama augšējā stāvā.

Notikumi risinājās pašā Ņujorkas centrā, bagātnieku Manhetenā, un tos vēroja ap 15 tūkstošu ļaužu liels ziņkārīgo pūlis.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jau pusaudža gados uz kriminālām nosliecēm tendētais Kroulijs, saukts par “Divu Pistoļu Krouliju”, jo parasti lietoja divus ieročus, trīs mēnešu laikā bija sašāvis vairākus cilvēkus, tostarp detektīvu, kopā ar rokaspuišiem aplaupījis banku, veicis vēl citas laupīšanas, nošāvis savu iepriekšējo draudzeni, dejotāju Virdžīniju Brenenu, iesaistījeis apšaudē ar likumsargiem un aizbēdzis zagtā auto.

Policija viņam nonāca uz pēdām iepriekšējā dienā, kad Krouliju ievēroja, sēžot kopā ar drauģeļiem zagtā auto Longailendā.

Taču gangsteris atkal aizbēga, nošaujot vienu policistu un otru ievainojot. Ieroci viņš savas “karjeras” laikā lietoja daudz un īpaši nedomājot.

Viņa gūstīšana Manhetenas nama dzīvoklī izvērtās vērienīgā operācijā.

Policija pret ēku, kurā Kroulijs slēpās, raidīja ap 700 šāvienu un meta asaru gāzes granātas.

Kroulijs atšaudījās un vairākas gāzes granātas meta atpakaļ. Viņu sagūstīja ievainotu un 1932. gada 21. janvārī nosēdināja uz elektriskā krēsla.

“Divu Pistoļu Kroulija” stāsts ieguva milzīgu publicitāti un par to rakstīja arī tā laika Latvijas prese.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.