Publicitātes foto

#jūtiesdroši ar probiotikām 1

Nekas tā nevairo satraukumu, kā neziņa: ar vīrusiem slimo tuvi un tāli, draugi, kolēģi, paziņas un radinieki… Vai nāksies slimot arī man? Kā tas būs? Vai mans organisms tam ir gatavs?

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Kokteilis
Svari – koķetu īsziņu sūtīšana bijušajiem, Mežāzis – karaokes dziedāšana dušā: Kāds ir katras zodiaka zīmes “tumšākais” noslēpums?
Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
Lasīt citas ziņas

Kad šīs domas sāka atņemt pat naktsmieru, nolēmu – nekā nebija, neļaušos trauksmei, bet virzīšu enerģiju uz to, lai spēcinātu organismu un tā aizsargspējas!

Kad dalījos savās domās ar satikto kaimiņieni, viņa man aktīvi piebalsoja – jūtoties tāpat, meklējot informāciju par uztura bagātinātājiem un tautas līdzekļiem. Cita starpā esot noskatījusies raidījumu ar medicīnas darbinieku sarunu, kas pavērusi viņai jaunus apvāršņus par probiotiku nozīmi imunitātes spēcināšanai. Katrs salmiņš labs, pie kā var pieķerties. Arī es interneta dzīlēs atradu šo raidījumu – tajā tika vienkāršiem vārdiem izskaidrota probiotiku nozīme organisma pilnvērtīgā funkcionēšanā, kā arī cīņā pret bakteriālām un vīrusu saslimšanām (1). Sarunas viesi diskutēja par to, vai līdzsvarots mikrobioms ietekmē imūnreakciju, mentālo veselību, gremošanas sistēmas darbību, vitamīnu uzņemšanu, kā arī vai stabilizē imūnsistēmu un veicina pretestību infekcijas slimībām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Raidījumā speciāliste minēja, ka probiotiķi nodrošina 80% organisma aizsargspēju, kā galvenos palīgus minot „tautas līdzekļus“: kefīru, tējas sēni, skābos kāpostus. Šī doma (varbūt kaimiņienes iespaidā) man patika, tomēr radās jautājumus: kā varu zināt, cik glāzes kefīra man dienā jādzer, lai uzņemtu nepieciešamo baktēriju daudzumu? Jautājums kaimiņu sarakstē un pēc īsa mirkļa atbilde – katru dienu viena glāze kefīra vai viena glāze kombučas dzēriena (tējas sēne) vai 100 grami kimči (marinētie kāposti)  vai mūsu skābie kāposti. Un te es kapitulēju, jo skābie kāposti īsti neiet pie dūšas un pūš vēderu, un arī ticība, ka katru rītu spēšu iedzert kefīru, man nav. Turklāt vai tik specifiska diēta neatstās iespaidu arī uz manu intīmo veselību, jo, pēc pieredzes, ir nācies saskarties ar nepatīkamu sajūtu tur lejā, kad pārēdos noteiktus produktus.

Pievērsos meklēšanā internetā, ierakstot vārdu “probiotikas”, un uzgāju informāciju, jo vairāk labo baktēriju un harmoniskāka vide ir cilvēka kuņģa – zarnu traktā, jo ātrāka un veiksmīgāka atveseļošanās no elpceļu vīrusiem.

Šī informācija virzīja lūgt padomu man uzticamam speciālistam, tāpēc es devos pie Dr. Sabrī Abdelmasī, klīnikas „Goodlife” vadītāja, sertificēta un Latvijā praktizējoša gastroenterologa un endoskopista. Lūgums bija vienkāršs, izskaidrot to, kā darbojas mikrobioms un kāda ir tā loma cīņā pret vīrusiem (3).

Dr. Abdelmasī atbilde bija vienkārša – slimības ir mūsu imūnsistēmas reakcija uz to, kas organismā notiek nepareizi. Šo reakciju nosaka mikrobioms – miljardiem baktēriju pasaule, kurā, saskaroties ar vīrusu, baktēriju vai parazītu, izstrādājas citokīnu molekulas. Citokīni, kas ir mazmolekulāras olbaltumvielas, caur asinīm nonāk smadzenēs un piedalās imūnās atbildes veidošanā. Jaunākie pētījumi atklājuši, ka citokīni ir veids, kā mikrobioms komunicē ar smadzenēm un centrālo nervu sistēmu, un ar šīs komunicēšanas palīdzību ir iespējams regulēt, stimulēt vai uzturēt darbībā mūsu orgānus, papildinot mūsu mikrobiomu ar pozitīvai reakcijai nepieciešamajām labajām baktērijām.

Dakteris uzskata, ka šie fakti palīdzēs mums aizvien vairāk ietekmēt gan dažādas hroniskās saslimšanas, gan reakciju uz vīrusiem. „Svarīgi ir iejaukt pareizo mikroorganismu kokteili,“ smaidot noteica Dr. Abdelmasī. Viņš arī deva padomu lietot dabiskās, farmaceitiski izstrādātās probiotikas, kurās labo baktēriju un mikroorganismu aktīvās kultūras ir pietiekami lielās devās un daudzveidībā.

Reklāma
Reklāma

Mans nākamais jautājums bija, kā tad lai es izvēlos efektīvākās probiotikas aptiekā, Dr. Abdelmasī man izstāstīja kritērijus: pirmkārt, probiotikās ir jābūt iespējami daudz un dažādām baktēriju sugām, otrkārt, tām ir jābūt ietvertām īpašā apvalkā – kapsulā, kas pasargā baktērijas no agresīvās kuņģa vides, lai tās neskartas nonāktu zarnās un tikai tur sāktu darboties un augt. Trešais svarīgais faktors ir, lai līdzekļa sastāvā būtu iekļautas prebiotikas – barības vielas probiotikām, lai tās mūsu zarnās var iedzīvoties un vairoties. Uz sarunas pozitīvās nots, vēl nonācām pie secinājuma, ka es priecātos, ja šis brīnumlīdzeklis būtu pieejams koncentrētā veidā un man būtu jāuzņem iespējami mazs daudzums kapsulu, nu neesmu es gatava uz trīs līdz sešām kapsulām dienā!

Publicitātes foto

Ieguvusi visus nepieciešamo informāciju, mājupceļā iegriezos aptiekā un atradu vairākus variantus. Tomēr izšķirošo lēmumu par labu vietējam ražotājam LYL love your life® un probiotikām LYLBIOTIC palīdzēja pieņemt tas, ka šim augstas aktivitātes labo baktēriju kompleksam dienas deva ir tikai viena kapsula, kurā mājo veseli 34 miljardi (!!!) 9 dažādu sugu baktērijas. Turklāt to nav nepieciešams uzglabāt ledusskapī, es varu likt kārbiņu somā, doties dienas gaitās un iedzert kapsulu sev piemērotā brīdī. Un, protams, arī cenas faktors, kas pašreizējā komunālo rēķinu stihijā ir ļoti nozīmīgs arguments. Biju patīkami pārsteigta, ka šim pašam zīmolam ir arī probiotikas sievietes intīmajai veselībai – LYLBIOTIC intim. Tās arī iegādājos, jo reizēm pēc slimošanas esmu novērojusi izmaiņas maksts mikroflorā, kas rada nepatīkamas sajūtas, taču tagad zinu, ka esmu šādai situācijai gatava.

Jau pagājusi nedēļa, kopš ilgst mans #jūtiesdroši ar LYLBIOTIC  un LYLBIOTIC intim maratons – domas par vīrusu ir rimušas, jo zinu, ka daru visu iespējamo, lai spēcinātu savu imūnsistēmu ātri un vienkārši, kā arī esmu droša par savu intīmās veselības labsajūtu.

UZTURA BAGĀTINĀTĀJS. UZTURA BAGĀTINĀTĀJS NEAIZSTĀJ PILNVĒRTĪGU UN SABALANSĒTU UZTURU.

(1) https://www.facebook.com/watch/?v=333162251160376

(2) https://gut.bmj.com/content/early/2022/01/05/gutjnl-2021-325989?fbclid=IwAR0qeDdyKW8FVXsd4e5DVcD-uPvxUFlgII3NrB6XD6hTLwaBJE2pGQ5x8zg

(3) Intervija ar Dr. Sabri Abdelmasī 2022. gada 15. janvārī

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.