Foto: LETA

Par Jūrmalas mēru kļūst…atkal Truksnis 19

Ar “Saskaņas centra” (SC) deputātes atbalstu Jūrmalas domes priekšsēdētāja amatā šodien iecelts nesen no šī paša amata atstādinātais Gatis Truksnis (ZZS).

Reklāma
Reklāma
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Rietumu civilizācija atrodas uz sabrukuma robežas: eksperts brīdina par gaidāmo krīzi
Lasīt citas ziņas

Par Trukšņa apstiprināšanu nobalsoja astoņi deputāti, proti, septiņi Zaļo un zemnieku savienības (ZZS) un viena SC deputāte.

SC deputāte Karina Siņkēviča pēc balsojuma žurnālistiem sacīja, ka šoreiz “balsoja pēc sirdsapziņas”. Iepriekš, kad Truksnis tika atcelts no amata, viņa balsoja par viņa atstādināšanu, un tas nebija “balsojums pēc sirdsapziņas”. Šodien viņa esot balsojusi kā neatkarīga deputāte, norādot, ka plāno pamest savu politisko spēku.

CITI ŠOBRĪD LASA

Uz jautājumu par to, kādā veidā izdevies pierunāt “Saskaņas” deputāti, Truksnis sacīja, ka Siņkēviču nav bijis nepieciešams pierunāt, jo viņa Truksni šodien atbalstījusi “pēc savas sirdsapziņas”.

Ārkārtas domes sēdē domes priekšsēdētāja vietniece, domes priekšsēdētāja pienākumu izpildītāja Rita Sproģe pašvaldības priekšsēdētāja amatā izvirzīja Truksni.

Klātesošie deputāti gan Truksnim, gan Sproģei jautāja, vai kas ir mainījies kopš Trukšņa atstādināšanas no amata.

Truksnis norādīja, ka viņš nezinot, vai un kas ir mainījies, savukārt Sproģe norādīja, ka, viņasprāt, nekas nav mainījies, jo iepriekš viņa balsojusi par Trukšņa palikšanu amatā.

Jau ziņots, ka viņa opozicionāri pameta domes sēžu zāli, mēģinot “noraut kvorumu”, taču tas neizdevās, jo bez ZZS deputātiem zālē palika arī SC pārstāvošā Karina Siņkēviča.

Kopumā Jūrmalas domē ir 15 deputāti. Septiņi no viņiem pārstāv ZZS, kurai attiecīgi pietrūkst vienas balss vairākuma nodrošināšanai. Pārējie astoņi deputāti, kuri pirms pāris nedēļām nobalsoja par Trukšņa atstādināšanu, pārstāv SC – trīs deputāti, “Vienotību” un “Tev, Jūrmalai” – pa diviem un “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK – viens deputāts.

Iepriekš izskanēja, ka uz domes priekšsēdētāja amatu varētu būt divi pretendenti, jo ar Truksni grasījās konkurēt “Vienotības” pārstāve Iveta Blaua.

Latvijas Televīzija vēsta, ka Latvijas Zaļās partijas līdzpriekšsēdētājs Viesturs Silenieks ir izteicies, ka Truksnis ir izslēgts no LZP. Tas darīts, jo viņš pārkāpa lūgumu nekandidēt uz amatu. Pret pārējiem ZZS deputātiem, kas balsoja par Truksni, sankciju nebūšot.

Savukārt LZP vadītājs Edgars Tavars to pagaidām neapstiprina.

4.oktobrī KNAB darbinieki veica kratīšanu Trukšņa kabinetā. Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs sāka kriminālprocesu par iespējamu partiju nelikumīgu finansēšanu lielā apmērā.

Reklāma
Reklāma

Ja apstiprināsies ziņas, ka KNAB vaino Truksni korupcijā, tad šī būs kārtējā reize, kad KNAB redzeslokā nonācis kāds no Jūrmalas mēriem. Pirms vairākiem gadiem tā dēvētajā Jūrmalgeitā cietumsodu par kukuļošanu saņēma bijušais Jūrmalas mērs Juris Hlevickis, kurš sodu jau izcietis. Savukārt apelācijas instances tiesā šobrīd atrodas krimināllieta, kur bijušais kūrortpilsētas mērs Raimonds Munkevics apsūdzēts par kukuļdošanu. Pirmās instances tiesa Munkevicam piesprieda 49 950 eiro naudas sodu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.