Jūrmalas krāsas Rīgā 0
Sv. Pētera baznīcā skatāma Jūrmalas mākslinieku darbu izstāde, kuras dalībnieku vidū ir gan tēlotājas, gan lietišķās mākslas pārstāvji. Izstādē piedalās dažādu paaudžu mākslinieki, kuri dzīvo Jūrmalā vai kādā citādā veidā ir saistīti ar Jūrmalu. No gleznotājiem visvairāk ir to darbi, kuri glezno eļļas tehnikā, atstājot otrā plānā akvarelistus.
Kā vienmēr izstādē redzami latviešu glezniecības vecmeistaru Valda Buša, Pētera Postaža, Ulda Zemzara darbi, kuri priecē gan ar savu krāsainību un akadēmiskā manierē gleznotiem darbiem. Bet visiem šiem darbiem ir vecmeistaru cienīga kompozīcija. Pēdējās izstādēs mūs iepriecina Maira Veisbārde ar interesantu glezniecības manieri, kura ir it kā vienkārša, bet pārliecinoša. Tie ir darbi “Jūrmala”, “Ziemas logs” un “Pārdaugava. Rīta kafija”. Pārliecinošas ir Laines Kainaizes “Durvis”. It kā vienkārša lieta, bet cik daudz par tām var pateikt, izmantojot krāsu valodu. Inese Ziemele savā darbā “Un saule mūžam nenoriet” ir pievērsusies tēmai, kura būs mūžīga. Jo ar kokli tās spēlētājs vēsta par tautu vēsturi, par pagātni, tuvo un tālo nākotni. Senatnes tēmai pievērsies arī Dzintars Adienis. Interesantus darbus izstādei devusi Agnese Bule. Tās ir digitālas izdrukas, kam autore devusi nosaukumu “Latviešu sapnis I – VI”. Daudzu starptautisko izstāžu un konkursa dalībnieks un laureāts Valdis Okmanis mūs iepriecina ar “Lilijām”, kas uzgleznotas īstā vecmeistaru manierē. Ilda Sīle eksperimentē ar zaļo krāsu, parādot savā darbā “Rudens zelmenis” visas iespējas, kādas var dot šī krāsa. Pavasarim, kas kā nenāk, tā nenāk, savā darbā pievērsusies Olita Gulbe un Jānis Veiss darbā “Ziedošās ābeles”. Kā pēdējo gribu atzīmēt Andreju Ģērmani. Viņam gleznotāja talants un veiksme ir ielikti šūpulī un pavada visā dzīvē. A. Ģērmaņa darbi ir sava radītāja cienīgi kā kompozīcijas, tā krāsainības ziņā.
Tēlniecību nepārstāv neviena apaļskulptūra vai cilnis. Vai tad Jūrmalā tēlnieku nav? Kā vienmēr situāciju glābj medaļnieki: Jānis Strupulis un Andris Bērziņš nodod skatītājiem vērtēšanai vēl neredzētas medaļas.
Šoreiz medaļu izvietojums ir interesants – tās novietotas uz planšetēm un nedaudz paceltas. Tas dod iespējas tās pilnvērtīgi aplūkot. Grafiķus pārstāvējis enerģiskais un ražīgais Imants Ozoliņš, izstādei dodot vēl neredzētas grāmatu zīmes un vairāku arhitektūru meistardarbu attēlus.
Neliela ekspozīcija ir lietišķajai mākslai – keramikai. Šo nozari pārstāv Edīte Zvagule ar gudrības putniem – pūcēm dažādos izmēros, kā arī Rudīte Jēkabsone ar runčiem.
Lai gan fotogrāfi tā īsti neiederas starp tēlotājas un lietišķās mākslas māksliniekiem, kā vienmēr arī šoreiz viņi izstādē ir pārstāvēti. Katrs rāda savu varēšanu, iespējas un veiksmi. Izstādi iepriecina Intas Ozoliņas, Jevgeņija Pugina un citu autoru darbi. Katrs no viņiem ir sava ceļa gājējs fotomākslā.