– Sakiet, vai situācija var mainīties un Maskavas festivāli atgriezīsies Dzintaru koncertzālē, jo šeit noteikti viņiem ir auditorija? Pie mēra nebrauc samiernieciski izlūki? 4
– Kas attiecas uz “Jauno vilni”, tas nav manā darba kārtībā. Mums bijusi sadarbība vairāk nekā desmit gadu garumā, tāpēc mēģinu sekot līdzi, kā norit Soču pasākuma organizēšana. Esmu lasījis, ka rīkotāji priecīgi par jaunatrasto festivāla mājvietu, un vēlu viņiem to labāko. Jūrmala skatās uz citām attīstāmām lietām. Varam apspriest kādu Maskavas sarīkojumu atgriešanos, bet vajadzīga viņu vēlme, iniciatīva. Dzintaru koncertzālē bija ļoti piesātināta, interesanta sezona. Neviena vieta tukša jau nu nepaliek. Rodas idejas, jauni festivāli. Skatītāji to novērtē un labi apmeklē koncertus. Papildus atvērta ziemas koncertzāle. Esmu ļoti priecīgs, ka bija viscildinošākās atsauksmes par ziemas koncertzāles atjaunošanas ideju un realizāciju. Tā notika ar saudzību pret kultūras mantojumu, tajā pašā laikā pilnveidojot unikālo telpas akustiku, lietojot mūsdienīgākās tehnoloģijas.
– Mūsu lasītājiem vienmēr ķērās pie sirds, kad dzirdējām par nebūšanām ap Ķemeru sanatoriju, pieminekli no Latvijas labajiem gadiem. Ko cilvēkiem tagad var pavēstīt Jūrmalas pilsētas galva? Investori, jaunie īpašnieki no Krievijas, atrasti, viņi ir pieredzējuši viesnīcnieki un lietas notiks, sanatoriju atjaunos?
– Patiešām, tas krusts jānes arī jaunajiem īpašniekiem, bēdpilnā vēsture, kad cilvēki tika baroti ar solījumiem – tūlīt ieguldīsim, tūlīt darīsim un Ķemeri atdzims. Pašreiz īpašnieki jau izdevuši lielas summas, veicot ēkas tehnisko apsekošanu, ekspertīzes, septembrī būs konkurss projektēšanā, bet gada beigās jāizvēlas celtniecības un remontdarbu veicēji. Nākamā gada sākumā vajadzētu sākties “baltā kuģa” atjaunošanai, kam jānoslēdzas ar pieczvaigžņu viesnīcas – SPA centra atvēršanu ar 123 istabām. Mēs ļoti uzstājam, un uzņēmēji labi saprot, ka jāsliecas arī uz blakusesošās kūrortpoliklīnikas izmantošanu un ārstnieciskiem mērķiem, kurortoloģijas pakalpojumiem. Tā ir iespējamā simbioze. Lai Ķemeru sanatorijai būtu nākotne, pilsētai jānāk talkā ar apkārtējās teritorijas savešanu kārtībā. Paredzēti vairāki lieli projekti, izmantojot ES fondu līdzekļus. Pirmais ir Ķemeru parka sakopšana ar tā mazās arhitektūras formām un dendroloģiskajām vērtībām. Ūdenstornī iekārtosim tūrisma informācijas centru. Man ir pamats teikt, ka pēc gadiem pieciem Ķemeros ainava būs pilnīgi pārvērtusies. Uz labo pusi. Par sanatorijas īpašnieka nodomiem liecina darbi. Ir parakstīti līgumi, ka “Heliopark” grupa būs viesnīcas operators. Viņiem pieder SPA viesnīcas Krievijā, Šveicē, Vācijā. Ir pieredze darboties konkrētā nišā. Grūti iedomāties, ka uzņēmējs mētātos ar naudu, maksātu četrus miljonus par ēku, ja viņam nebūtu reālu plānu.