Saeimas deputāts Juris Jurašs piedalās piketā iepretī Krievijas vēstniecībai, lai protestētu pret Krievijas agresiju Ukrainā.
Saeimas deputāts Juris Jurašs piedalās piketā iepretī Krievijas vēstniecībai, lai protestētu pret Krievijas agresiju Ukrainā.
Foto: Evija Trifanova/LETA

Jurašs Ukrainā: brīvprātīgais karavīru rindās vai konsultants drošības jautājumos? 0

Ināra Egle, “Latvijas Avīze”, AS “Latvijas Mediji”

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
5 datumi, kuros dzimst vislielākie egoisti
Kokteilis
Nedēļas nogale četrām zodiaka zīmēm sola lielas problēmas. Kuras ir tās, kam jāuzmanās! 3
Krimināls
“Lizuma pagastā 19.septembra rīts iesākās traģiski…” Skolas direktore līdzjūtības runā piemin māsu un brāli, kuri gāja bojā traģiskajā autoavārijā 17
Lasīt citas ziņas

Kā brīvprātīgais uz Ukrainu ir devies Saeimas Juridiskās komisijas priekšsēdētājs un Jaunās konservatīvās partijas frakcijas vadītājs Juris Jurašs, “Latvijas Avīzei” apstiprināja partijas priekšsēdētājs Jānis Bordāns.

Viņš sacīja, ka J. Jurašs vēlas izmantot savu pieredzi, lai aizstāvētu demokrātiju. Taču drošības apsvērumu dēļ konkrētāku informāciju J. Bordāns neatklāja. Līdz ar to nav zināms, vai J. Jurašs ir pieteicies kā brīvprātīgais aizstāvēt Ukrainas zemi starptautiskajā teritoriālās aizsardzības bataljonā. Ukrainas portāls “lviv.ua” ziņo, ka Saeimas deputāts palīdzēs Ukrainai kā konsultants drošības jautājumos.

CITI ŠOBRĪD LASA

Saeimas sekretāra biedre Inese Voika (“AP”), kura ir arī Juridiskās komisijas deputāte, “Latvijas Avīzei” sacīja, ka vēl otrdien J. Jurašs attālināti ir vadījis komisijas sēdi. Vienu brīdi gan saziņā ar komisiju bijis pārrāvums, bet tas ir bijis īslaicīgs, kādu var pieredzēt ikviens deputāts. Komisija arī nolēmusi virzīt izskatīšanai Saeimā Civilās savienības likumprojektu, kuru Saeimas sēdē plānots skatīt 24. martā. J. Jurašs pats pieteicies būt par šā projekta ziņotāju.

Saeimas prezidiju J. Jurašs nav informējis par plānoto prombūtni, kas deputātam nav jādara. Saeima arī nav noformējusi J. Jurašam komandējumu, kādus parasti piešķir pēc citu valstu ielūguma, informēja I. Voika. Ja kāds deputāts neattaisnoti kavē Saeimas sēdes, tad viņam atvelk 20% no mēnešalgas.

Taču, ja kavējums ir attaisnots, tad atalgojums saglabājas. Nav noteikts, cik ilgi attaisnojošu iemeslu dēļ deputāts var neapmeklēt sēdes. Par attaisnojošu kavējumu uzskata arī prombūtni, kad deputāts ir pildījis frakcijas uzdevumu.

JKP frakcijas vadītāja vietnieks Krišjānis Feldmans neatbildēja, vai frakcija plāno izmantot šo iespēju, lai attaisnotu kolēģa atrašanos Ukrainā, “jo pagaidām viņš nevienu sēdi nav kavējis – ja tāda situācija būs, tad lemsim”.

Tāpat ne K. Feldmans, ne citi uzrunātie J. Juraša kolēģi nesniedza nekādus komentārus par viņa lēmumu doties uz Ukrainu, jo esot vienošanās, ka to dara tikai J. Bordāns. Nav ziņu, ka J. Jurašs plānotu nolikt Saeimas deputāta mandātu.

Jāatgādina, ka J. Jurašs bija viens no tiem, kas piedalījās Nacionālās drošības likuma grozījumu sagatavošanā, lai Latvijas pilsoņi brīvprātīgi varētu iesaistīties Ukrainas starptautiskajā teritoriālās aizsardzības bataljonā.

Līdz pirmdienas pēcpusdienai oficiāli saņemti trīs Latvijas iedzīvotāju pieteikumi karot Ukrainas armijas pusē, aģentūru LETA iepriekš informēja Nacionālo bruņoto spēku komandiera preses virsniece Sandra Brāle. J. Jurašs ir beidzis Latvijas Policijas akadēmiju, viņš ir bijis Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja nodaļas vadītājs.

SAISTĪTIE RAKSTI