Foto – Shutterstock

Jūrascūciņa pastiprināti kasās? Visbiežāk vainojami parazīti un slikta barība 0

Rudenī mana pusotru gadu vecā jūrascūciņa sākusi pastiprināti kasīties. Kāpēc tā? MEGIJA RĪGĀ

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Piecas frāzes, kuras tev nekad nevajadzētu teikt sievietei pāri 50 5
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
Lasīt citas ziņas

Vesela jūrascūciņa kasās reti, tās apmatojums ir spīdīgs, bez blaugznām. Slikta barība, zema vides temperatūra un stress var pastiprināt jebkuru ādas problēmu, it īpaši jaunām jūrascūciņām. Čiekurkalna veterinārās ambulances veterinārārsts Artis Krūmiņš uzskata, ka jūrascūciņas ādas veselībai viens no svarīgākajiem vides faktoriem ir gaisa mitrums. Ja telpas ir siltas un diezgan mitras, tas var veicināt dažādus ādas iekaisumus un sēnīšu infekcijas. Pastiprinātu kasīšanos jūrascūciņai var izraisīt stress, jo šie dzīvnieciņi ir stresa uzņēmīgi.

– Saimniekam palīdzība jāmeklē, ja mīluļa apmatojums kļūst nespodrs, blaugznojas, izkrīt, parādās kaili ādas laukumi, dzīvnieciņš nepārtraukti kasās līdz pat asinīm un uz ādas parādās kreveles, – simptomus raksturo Artis Krūmiņš.

CITI ŠOBRĪD LASA

Jūrascūciņām ādas problēmas visbiežāk izraisa parazīti (utis, kašķa ērces), sēnīšu infekcija, bakteriāla infekcija, alerģiska reakcija. Nereti ir vairākas problēmas kopā. Sēnīšu infekcijas parasti novēro siltā laikā. Uz purniņa un kāju apvidū parādās niezoši laukumi bez apmatojuma. Tie var būt iekaisuši un klāti ar krevelītēm. Sēnīti var diagnosticēt, sūtot apmatojuma paraugu laboratoriskai izmeklēšanai, bet dažu sēnīšu veidus var diagnosticēt veterinārajā klīnikā ar ultravioletās gaismas starpniecību. Ārstēšanā izmanto pretsēnīšu šampūnus, ziedes, kā arī speciālu šķīdumu uz problēmas skartajām vietām.

Kašķi izraisa ērcītes, kas dzīvo zem ādas. Jūrascūciņām ir stipra nieze, dzīvnieki paši sev kož, plēš apmatojumu, skrāpē, veidojas kreveles un asiņainas brūces. Veterinārārsts dzīvniekam paņem ādas nokasījumu un ar mikroskopu diagnosticē ērcīti. Ārstēšana ir efektīva – visbiežāk lieto skaustā pilināmus medikamentus, pretparazitāras injekcijas, kas jāveic ik pēc desmit dienām trīs reizes. Arī jūrascūciņu utis, ko apmatojumā var redzēt ar neapbruņotu aci, var viegli ārstēt ar izsmidzināmiem sprejiem.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.