Jūras kāposti – veselībai un skaistumkopšanai 0
Jūras kāpostiem, kuri ne pārāk bieži parādās uz mūsu galdiem, piemīt brīnišķīgas īpašības, kuras palīdz mums saglabāt veselību un nenovecot. Japāņi jau izsenis lieto jūras kāpostus, lai saglabātu možumu visas dienas garumā un veselību visas dzīves garumā. Tur jūras aļģes pievieno ne tikai dārzeņu ēdieniem un zupām, bet no tām gatavo arī cukurotas konfektes. Kāds 13. gadsimta Ķīnas imperators izdeva pavēli, kurā bija teikts, ka visiem pavalstniekiem gada laikā ir jāapēd noteikts jūras kāpostu daudzums visu iespējamo slimību profilaksei.
Jūras kāpostus var nopirkt aptiekās un veikalos. Pārtikā lietojamos kāpostus pārdod arī konservu veidā.
Veselībai
♦Jūras kāposti satur lielu daudzumu vajadzīgo uzturvielu: vitamīnus – A, B grupas vitamīnus, E, D, C, fruktozi, algīnskābi, gamma linolenskābi, brūno pigmentu, mikroelementus – jodu, magniju, fosforu, bromu, nātriju, kāliju, kobaltu, dzelzi, varu, alumīniju, mangānu…
♦Jūras kāpostiem ir vispārspēcinoša iedarbība, tie paaugstina imunitāti. Jūras kāposti der visiem, bet it īpaši tādos gadījumos, ja ir traucēta vielmaiņa, vāja sirds, vairogdziedzera slimības, nieru slimības, podagra, onkoloģijas slimību un aterosklerozes profilaksei.
♦Jūras kāposti stiprina asinsvadu sieniņas, samazina asins viskozitāti un arteriālo asinsspiedienu, palīdz izvadīt no organisma kaitīgo holesterīnu un toksīnus.
♦Jūras kāpostus izmanto aptaukošanās gadījumā. 1 ēdamkaroti sasmalcinātu žāvētu kāpostu aplej ar 1 glāzi ūdens, atstāj uz 1 diennakti, dzer sadalītu vienādās porcijās visas dienas garumā ēšanas starplaikos.
♦Jūras kāpostu diennakts deva, lietojot tos katru dienu, nedrīkst pārsniegt 2 tējkarotes dienā un 200 – 250 gr nedēļā.
♦Jūras kāpostus nedrīkst lietot ja ir nefrīts, nātrene, hemorāģiskā diatēze, furunkuloze un grūtniecības laikā.
Skaistumam
♦Jūras kāposti tiek izmantoti kosmētisko līdzekļu rūpnieciskajā ražošanā, minerālvielas, kuras tie satur, veicina efektīvu audu atjaunošanos un palielina ādas elastību un tvirtumu.
♦Jūras kāposti uzlabo vielmaiņu un izvada no organisma lieko šķidrumu, tāpēc tie tiek iekļauti daudzu ādas kopšanas pretcelulīta līdzekļu sastāvā. Jūras kāpostiem piemīt ādu mitrinošas un atjaunojošas īpašības, tie paātrina šūnu dalīšanos, palīdz ādai saglabāt mitrumu.
♦Maskas no jūras kāpostiem var pagatavot mājas apstākļos. Kosmētisko līdzekļu pagatavošanai jūras kāpostus labāk iegādāties pulverveidā vai žāvētus samalt kafijas dzirnaviņās.
Skrubis ar jūras kāpostiem
Pulveri apliet ar karstu ūdeni un ļaut viņam uzbriest. Pievienot tādu pašu daudzumu kafijas biezumu, sajaukt un pirts procedūru laikā apļveida kustībām ierīvēt ādu, tad noskalot zem dušas.
Mitrinoša maska ar jūras kāpostiem
1 ēdamkaroti žāvētu jūras kāpostu aplejam ar karstu ūdeni, ļaujam uzbriest, nolejam lieko šķidrumu, pievienojam 1 ēdamkaroti biezpiena un 1 tējkaroti medus. Uzklājam uz sejas, turam 15 min, nomazgājam ar istabas temperatūras ūdeni.
Balinoša maska
1 ēdamkaroti uzbriedušu jūras kāpostu sajaucam ar 1 ēdamkaroti krējuma un 1/4 tējkaroti citrona sulas. Uzklājam uz sejas, turam 10 min, nomazgājam ar siltu, tad ar vēsu ūdeni. Ja ir sausa sejas āda, tad citrona sula ir jāaizstāj ar 1 tējkaroti gurķu sulas.
Barojoša maska
2 ēdamkarotes uzbriedušu jūras kāpostu sajaucam ar 1 olas dzeltenumu un 1 tējkaroti olīveļļas. Uzklājam uz sejas, kakla ādas, dekoltē zonas, turam 10 min, nomazgājam ar siltu ūdeni. Tad nomazgājam ar vēsu ūdeni un ierīvējam ādu ar ledus kubiciņu.