Jura Pūces pretinflācijas plāns: Katru mēnesi jāpārskata tarifi un obligāti jāpievēršas pārtikas cenām 73

“Nekavējoties ir nepieciešami likuma grozījumi, lai dotu regulatoram papildu funkcijas ātrāk pārskatīt visus tarifus ne tikai elektrību, bet arī siltumu, ūdeni un citus,” uzsver ekonomists, partijas “Latvijas attīstībai” līdzpriekšsēdētājs, VARAM ministrs (2019-2020) Juris Pūce TV24 raidījumā “Preses klubs”.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Šie ēdieni nedrīkst būt uz galda, sagaidot 2025. gadu – Čūskai tie nepatiks! Saraksts ir iespaidīgs 4
Kokteilis
2025. gads sola “stabilu melno svītru” 5 zodiaka zīmēm
“Viņš ļoti labi apzinās, ka daudzi no viņa grib atbrīvoties.” Eksperts nosauc brīdi, no kura Putina dienas būs skaitītas
Lasīt citas ziņas

Pirmkārt, viņš norāda, ir jādod uzdevums tuvāka gada laikā regulāri (katru mēnesi) pārskatīt visus tarifus, jo izmaiņu ir daudz, un ir jāļauj tiem tarifiem ātrāk kristies.

Otrkārt, ir obligāti jāpalīdz cilvēkiem, kam ir fiksēti ienākumi, bet ar to vien nepietiek, viņš uzsver, jo mums par trešdaļu ir pieaugušas cenas. Valdībai jau rudenī būtu jāstartē ar risinājumu, piemēram, lielāku neapliekamo minimumu.

CITI ŠOBRĪD LASA

Treškārt, ir obligāti jāpievēršas pārtikas cenām, J.Pūce skaidro. Visticamākā versija esot īstermiņa PVN samazinājums pārtikai veikalos un sabiedriskajai ēdināšanai ar efektu, sekošanu līdz, “žmiegšanu”, lai tās cenas pazemina, kaunināšanu, ja to nedara, jo, viņaprāt, tas ir ļoti efektīvs veids.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka patēriņa cenas attīstās paredzami un to dinamika saskan ar FM prognozēm. Sagaidāms, ka patēriņa cenu pieauguma temps gada izteiksmē šogad turpinās mazināties arī turpmāk, taču samazinājuma temps kļūs lēnāks.

Lai arī gada inflācija būtiski samazinājās kopš šā gada sākuma, kad janvārī patēriņa cenu kāpums gada izteiksmē veidoja 21,5%, tomēr joprojām pašreizējais cenu piegums tiek uzskatīts par augstu, kas bremzē privāto patēriņu un jaunu investīciju projektu realizēšanu.

Līdzīga situācija vērojama arī pārējās eirozonas valstīs, kur inflācija gan tiešā, gan netiešā veidā atstāj negatīvu ietekmi uz ekonomisko attīstību, skaidro FM pārstāvji. Cīņā ar augsto inflāciju Eiropas Centrālā banka īsteno stingru monetāru politiku, šā gada jūlijā devīto reizi kopš pērnā gada jūlija palielinot procentu likmes.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.