Foto-LETA/AFP

Junkers mudina Lielbritāniju nediskriminēt viesstrādniekus no ES valstīm 1

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers aicinājis Lielbritāniju nesākt diskriminēt viesstrādniekus no citām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, brīdinot, ka cilvēku brīvās pārvietošanās ierobežošana var kaitēt kapitāla plūsmām uz Londonas Sitiju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Aptumsumu koridors: 10 lietas, kas jāizmet līdz 14. martam, lai izvairītos no neveiksmes 1
Vēsture skarbi tiesās Trampu: ekonomists skaidro, kāpēc konflikts ar Zelenski kaitēs pašām ASV
Veselam
Kāpēc naktī, ja pēkšņi pamosties, vajadzētu paciesties un neiet uz tualeti, skaidro miega speciālisti 36
Lasīt citas ziņas

Junkera izteikumi Austrijas televīzijas organizētajā paneļdiskusijā bija reakcija uz Lielbritānijas premjerministra Deivida Kemerona nesen izklāstīto ieceri ierobežot sociālos pabalstus ieceļotājiem no citām ES dalībvalstīm.

“Strādājošo fundamentālās tiesības uz brīvu pārvietošanos nedrīkst tikt apšaubītas, jo, ja jūs apšaubāt strādājošo brīvo pārvietošanos, Lielbritānijai jāapzinās, ka kādu dienu tiks apšaubīta arī kapitāla brīvā pārvietošanās,” norādīja EK prezidents.

CITI ŠOBRĪD LASA

Viņš piebilda, ka EK vēlas šo jautājumu apspriest ar Lielbritāniju mierīgā garā.

Tomēr Junkers uzsvēra, ka viesstrādnieki no Austrumeiropas valstīm uz citām ES dalībvalstīm dodas strādāt un pret viņiem nedrīkst izturēties kā pret noziedzniekiem.

Dauningstrīta pagaidām atteikusies komentēt Junkera izteikumus.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.