Foto-LETA/AFP

Junkers aicina tradicionālās partijas neatdarināt eiroskeptiķus 0

Eiropas Komisijas (EK) prezidents Žans Klods Junkers aicinājis Eiropas tradicionālās partijas neatdarināt eiroskeptiķus, bet aizstāvēt Eiropas integrāciju.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Junkers konkrēti minēja divas partijas, kas ietilpst Nīderlandes valdošajā koalīcijā, – centriski labējos liberāļus un centriski kreiso Darba partiju, kā arī centriski labējos kristīgos demokrātus, kas ietilpst Junkera pārstāvētajā Eiropas konservatīvo partiju apvienībā – Eiropas Tautas partijā (EPP).

Intervijā Nīderlandes laikrakstam “Volkskrant” Junkers sestdien norādīja, ka iedzīvotāju neapmierinātības iespaidā šīs partijas paver telpu pilsoņu savstarpējām nesaskaņām, kā rezultātā valstis kļūst nepārvaldāmas.

CITI ŠOBRĪD LASA

Mans padoms partijām – “neatdariniet populistus! Ja vēlaties sarunāties ar dusmīgiem pilsoņiem, jums jāstājas viņu priekšā. Neejiet prom vai neskrieniet viņiem pakaļ”,” norādīja Junkers.

Junkers, kurš no 1995.gada līdz 2013.gadam bija Luksemburgas premjerministrs, pārmeta trīs minētajām Nīderlandes partijām arī Eiropas Savienības (ES) konstitucionālā līguma noraidīšanu 2005.gada referendumā.

Pēc Junkera domām, partijas pietiekami neaizstāvēja līgumu, jo baidījās tikt asociētas ar ES.

Jaunākajās sabiedriskās domas aptaujās Nīderlandē vadošās pozīcijas ieņem Gērta Vildersa vadītā galēji labējā Nīderlandes Brīvības partija (PVV).

2015.gadā Vildersam būs jāstājas tiesas priekšā par kūdīšanu uz naidu par solījumu nodrošināt, lai Nīderlandē būtu “mazāk marokāņu”.

Vildera oponenti bažījas, ka viņš tiesā nospēlēs upura lomu, lai izpelnītos vēl lielākas simpātijas savu atbalstītāju vidū.

Gaidāms, ka nākamgad eiroskeptiķu partijas saglabās ietekmi uz politiskās skatuves arī citās valstīs.

Lielbritānijā maijā gaidāmas parlamenta vēlēšanas, kurās liela uzmanība tiks pievērsta Apvienotās Karalistes Neatkarības partijas (UKIP) panākumiem.

2014.gadā UKIP izcīnīja visvairāk balsu Eiropas Parlamenta (EP) vēlēšanās, apsteidzot gan premjerministra Deivida Kemerona pārstāvētos torijus, gan opozīcijā esošos leiboristus, kā arī starpvēlēšanās izcīnīja savu pirmo vietu Lielbritānijas parlamentā.

Tikmēr Francijā EP vēlēšanās labi panākumi bija galēji labējai Nacionālajai frontei (FN), kas ieguva ceturtdaļu balsu.

Reklāma
Reklāma

Aptaujas liecina, ka gadījumā, ja Francijā tagad notiktu prezidenta vēlēšanas, pirmajā kārtā uzvarētu FN līdere Marina Lepēna.

Nākamās prezidenta vēlēšanas Francijā gaidāmas 2017.gadā.

Savukārt Vācijā EP vēlēšanās maijā savus pirmos panākumus guva 2013.gadā dibinātā eiroskeptiķu partija “Alternatīva Vācijai” (“Alternative für Deutschland” – AfD), kas pēc tam jau ieguvusi pārstāvniecību triju federālo zemju landtāgos.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.