Foto – LETA

Rīdziniekiem jūnijā rēķins par aprīļa lietu. Vai arī citviet līdzīgi plāni? 9

Rīgas iedzīvotājiem būs jāmaksā ne tikai par krāna ūdeni savos mājokļos, bet arī par lietus ūdeni, ko līdz šim bez maksas viņiem “piegādā” māte daba. Precīzāk – par lietus ūdens aizvadīšanu kanalizācijā. Jo kanalizācijas sistēmu uzturētājiem lietus ūdens, lūk, radot tik pārmērīgu slodzi un tādus zaudējumus, ka tā novadīšanai jāpapurina iedzīvotāju kabatas.

Reklāma
Reklāma

Citur nodokli vēl neplāno

Kokteilis
“Esmu mazliet šokā” – Jāņa Timmas draugs publicē saraksti, kas, viņaprāt, apstiprina faktu, ka viņam kāds “palīdzējis” aiziet no dzīves
Veselam
Gribi dzīvot ilgi un laimīgi? 10 ieteicamākie dārzeņi un augļi, kas veicinās garu mūžu
Kokteilis
11 bēru tradīcijas un noteikumi, kas jāievēro, lai godam pavadītu aizgājēju
Lasīt citas ziņas

Daugavpilī, Jūrmalā, Ventspilī, Rēzeknē, Ogrē un citās lielākajās pilsētās šis lietus nodoklis gan vēl nebūs jāmaksā. Arī Jelgavā ne, kaut arī publiski no ūdensapgādes uzņēmuma “Jelgavas ūdens” komercdirektora Andreja Eihvalda mutes jau izskanējis, ka pašvaldībā plānojot lemt par maksas ieviešanu nokrišņu ūdens aizvadīšanai no īpašumiem, kuros nav atdalīta saimnieciskās kanalizācijas notekūdeņu sistēma no lietus ūdeņu sistēmas.

Piemēram, Liepājas pašvaldībā man stāsta, ka pašlaik ieviest to pat neesot vajadzības, tāpēc ka Ezerkrasta, Laumas un citos pilsētas mikrorajonos lietus ūdeņu novadīšana ierīkota atsevišķi no sadzīves notekūdeņu kanalizācijas. Arī Valmieras pašvaldībā to nevajadzēšot, tāpēc ka arī tur lietus un sadzīves notekūdeņu kanalizācija ir ierīkota atsevišķi, tāpēc novadītais lietus ūdens nerada papildu slodzi sadzīves notekūdeņu attīrīšanas iekārtām.

CITI ŠOBRĪD LASA

Bet nekur nav sacīts, ka ar laiku šo nodokli nevarētu ieviest arī tur un citās pilsētās. Tā vedina domāt arī Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas valdes priekšsēdētāja Ģirta Beikmaņa publiski paustais, ka nākotnē par lietavām būšot jāmaksā arī tur, kur saimnieciskā un lietus kanalizācija ir nodalītas atsevišķi. Arī tur ūdenssaimniecību uzņēmumos aptvers, kādas brīnišķīgas iespējas uz lietavu rēķina palielināt ieņēmumus paver no 2016. gada 1. aprīļa spēkā esošie Ministru kabineta noteikumi par sabiedrisko ūdenssaimniecības pakalpojumu sniegšanu un lietošanu, kuri nosaka obligātu šādas maksas ieviešanu. Jau šogad jaunā kārtība uzņēmumam “Rīgas ūdens” ļaus papildus iekasēt 125 000 eiro. Izdodot saistošos noteikumus, tādējādi visām pašvaldībām ir tiesības to ieviest jebkurā brīdī, kā arī taisīt savus rēķinus, kā iedzīvotājiem maksāt arī par lietus ūdeņu novadīšanu.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.