Juglā ceļu šķērso ap 10 mežacūku; “Rīgas meži”: kārtējais gadījums, kad daba ienāk pilsētā 2
Sociālajā tīklā “Twitter” trešdienas rītā tiek izplatīta fotogrāfija, kurā redzams, kā desmit mežacūkas Juglas mikrorajonā šķērso Brīvības ielu un tramvaja sliedes; komentāros pausts izbrīns, bet daži cilvēki norāda, ka tas nav nekas neparasts, un cūkas redzētas jau iepriekš.
“Rīgas mežu” valdes loceklis Edgars Vaikulis aģentūrai BNS sacīja, ka, ņemot vērā, ka gan Rīgas administratīvajā teritorijā, gan Pierīgā ir daudz mežu, mežacūkas pilsētā nav nekas unikāls.
“Ir bijušas gan mežacūkas Brīvības ielā, gan brieži un alņi Biķernieku ielā. Tas nav nekas unikāls, vienkārši kārtējais gadījums, kad daba ienāk pilsētā,” sacīja Vaikulis.
“Rīgas mežniecības” mežzinis Uldis Gaiss pastāstīja, ka mežacūkas jau vairākus gadus ir konstatētas Mangaļsalā, Ķīšezera krastā, kā arī Mežaparkā.
“Šajā vietā, kur viņas nofotografētas, izskatās, ka viņas iet no Šmerļa uz Bābelīti. Bābelītes un Ķīšezera krastā viņām ir īsta paradīze,” sacīja mežzinis. Gaiss piebilda, ka mežacūkām nav zemesgabalu robežas. Īsta risinājuma mežacūku gaitu ierobežošanai neesot.
“Twitter” lietotājs Uvis Igalis sociālajā tīklā raksta, ka mežacūkas esot sastapis apmēram pirms gada. Tās divos naktī esot ēdušas svaigu iesētu zālīti starp tramvaja sliedēm. Savukārt kāds cits “twitter” lietotājs komentē, ka tas nav nekas neparasts, jo, piemēram, Berlīnē mežacūkas manītas jau sen.
Mežacūku izplatība Latvijā strauji augusi 20.gadsimta otrajā pusē. Liela uzmanība pēdējos gados pievērsta Āfrikas cūku mērim, kas kopš 2014.gada ir problēma arī Latvijā.
Latvijas Dabas muzejs mežacūku izvēlējies kā 2015.gada dzīvnieku.
Mežacūkas šķērso Brīvības ielu 🙂 pic.twitter.com/Hvztte8izk
— Mamuts (@Mamuts_LV) February 25, 2015