Jubileja ar goda viesiem un kino
 0

Latvijas Olimpiskā komiteja (LOK), kas dibināta 1922. gada 23. aprīlī un atjaunota 1988. gada 19. novembrī, savas deviņdesmitās jubilejas svinības plašam viesu pulkam rīkoja Rīgas kinoteātrī “Splendid Palace”.


Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
“Baidens nolēmis skaisti aiziet no dzīves, paņemot sev līdzi ievērojamu daļu cilvēces.” Medvedevs biedē ar Trešo pasaules karu
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

Neatceros citu sportisku pasākumu, kuru ar savu klātbūtni pagodinājušas visas valsts augstākās amatpersonas. Apsveikt olimpisko saimi uz kinoteātra skatuves kāpa Valsts prezidents Andris Bērziņš, Saeimas priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa un premjerministrs Valdis Dombrovskis. Olimpiešiem gribētos cerēt uz viņu atbalstu arī pēc jubilejas, jo tas akūti nepieciešams. Divu gadu laikā sporta finansējums valsts budžetā sarucis par 67 procentiem, samazinot arī sporta skolu audzēkņu skaitu. Speciālisti to salīdzina ar sēklas kartupeļu apēšanu un brīdina: šī procesa sekas jutīsim 2018. un 2020. gada olimpiskajās spēlēs, kurās Latvijas komanda vairs nebūs tik spēcīga kā līdz šim.

Situācijas dramatismu acīmredzot saprot arī Ministru prezidents, jo paziņoja, ka nolēmis pārņemt Nacionālās sporta padomes vadību. Līdz šim padomi vadīja izglītības un zinātnes ministrs Roberts Ķīlis, kura kompetenci sporta lietās LOK ģenerālajā asamblejā apšaubīja vai katrs otrais tribīnē kāpušais.

CITI ŠOBRĪD LASA

LOK prezidents Aldons Vrubļevskis ar Latvijas Bankas sudraba monētām “100 gadu olimpiskajās spēlēs” apdāvināja daudzus no tiem, kuri pirms 24 gadiem ievadīja Latvijas atgriešanos olimpiskajā saimē. 1988. gada 17. septembrī tika publicēts aicinājums atjaunot LOK darbību, ko bija parakstījuši olimpiskie čempioni Dainis Kūla un Jānis Ķipurs, vicečempioni Jānis Krūmiņš un Valdis Muižnieks, bronzas laureāte Ingrīda Amantova, olimpiskā handbola tiesneši Jānis Ķuzulis un Andris Vītols, kinorežisors Ansis Epners, tēlnieks Ojārs Feldbergs, aktieris Jānis Skanis, žurnālisti Mairita Solima, Dainis Caune, Andris Stavro un citas sabiedrībā cienītas personas, bet pats pirmais – atjaunošanas galvenais iniciators Vilnis Baltiņš. PSRS laikos šie paraksti prasīja pilsonisko drosmi un uzdrīkstēšanos, riskējot sabojāt sev turpmāko dzīvi.

Dāvana visiem jubilejas vakara viesiem bija LOK un LNT veidotās filmas “Olimpiskās balsis un atbalsis” pirmizrāde. Filmas producents ir Andrejs Ēķis, scenārija autori – Guntis Keisels un Dainis Caune, režisore – Ilze Šņore, komponists – Aigars Grāvers. Aldons Vrubļevskis: “Filmu caurvij mūsu olimpiešu ceļš cauri gadiem – no Jāņa Daliņa un Jāņa Lūša sasniegumiem līdz pat notikumiem Londonas olimpisko spēļu priekšvakarā. Filma meklē atbildes uz jautājumu, kā Latvija ar tikai diviem miljoniem iedzīvotāju šajos gados ieguvusi 80 olimpiskās medaļas. Tas ceļ tautas pašapziņu, ka spējam būt pasaulē pirmie un labākie daudzās lietās.” Par mūsu olimpiešu sasniegumiem “LA” rakstīja jau 19. aprīļa numurā.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.