Kā iedzīvotāji vērtē savas pašvaldības darbu? 4
Ieva Miščenkova, pārtikas inspektore, dzīvo Tukuma novadā: “Kopumā Tukuma novada pašvaldības darbs mani apmierina. Tā kā mūsu ģimenē aug divi bērni, mums aktuālākais Tukumā ir bērnu izglītība, veselības aprūpe, nodarbības ārpus skolas un bērnudārza. Izglītības sistēma Tukuma pilsētā ir samērā sakārtota, jo bērniem ir iespēja mācīties kādā no četrām skolām un apmeklēt bērnudārzus, kuros nav milzīgu rindu. Lielāka problēma Tukumā ir veselības aprūpe. Šajā sistēmā strādājošie speciālisti, protams, ar izņēmumiem, ir palikuši tādā kā provinces līmenī – nav nekādas attīstības, tāpēc daudzi tukumnieki nopietnāku problēmu gadījumā apmeklē Rīgas speciālistus. Pati nekad neesmu vēlējusies darboties pašvaldībā – zinu, ka tas nav viegli.”
Arvis Urbāns, projektu menedžeris, dzīvo Jaunpiebalgas novadā: “Šobrīd manas pašvaldības darbs mani apmierina, bet vēlētos, lai tiktu vairāk atbalstīta uzņēmējdarbība. Mūsu pašvaldības darbā vairāk nepieciešams iesaistīt jauniešus, jo daži vecie pārāk ilgi jau atrodas tajos krēslos. Ja es būtu pašvaldībā, noteikti ieguldītu lielāku darbu un enerģiju uzņēmējdarbības attīstībā.”
Santa Zeidaka, skolotāja, dzīvo Kuldīgas novada Snēpeles pagastā: “Mani pašvaldības darbā apmierina sakoptā pilsēta, darbība sociālajā jomā un Kuldīgā rīkotie pasākumi. Labāka situācija varētu būt ar autoceļiem, kā arī stingrākas prasības privātīpašumu un uzņēmumu apkārtnes uzturēšanai kārtībā, jo joprojām ir daudz nesakoptu teritoriju un ēku. Vajadzētu turpināt sakārtot apgaismojumu gan pilsētā, gan apkārtējos pagastu centros. Ar skolu slēgšanu gan Kuldīgas novadā nesteigtos, bet būtu ļoti uzmanīgi jāizpēta katrā skolā un bērnudārzā esošā situācija. Jācenšas saglabāt katras izglītības iestādes individualitāti, nevis radīt milzīgus “monstrus”, kur pazūd bērns kā personība. Kuldīgā būtu nepieciešams izveidot vēl kādu vietu, kur jauniešiem pavadīt brīvo laiku, kā tas ir, piemēram, kaimiņpilsētā Ventspilī. Būtu lieliski, ja pilsētā varētu uzbūvēt normālu peldbaseinu, lai arī ziemā būtu iespējams baudīt ūdenspriekus.”
Ainārs Cauņa, atbild par sabiedrisko kārtību, dzīvo Rēzeknē: “Būtībā var teikt, ka pašvaldības darbs savā ziņā apmierina, jo nevar teikt, ka nekas nenotiek. Protams, vienmēr jau var kaut ko uzlabot un pilnveidot. Piemēram, varētu uzlabot infrastruktūru Rēzeknes pilsētā. Galvenā iela izskatās skaisti un burvīgi, bet sānu un pagalmu ielām netiek pievērsta uzmanība. Pat tad, ja pašvaldībā vēršas iedzīvotāji, notiek gandrīz tāda kā ignorēšana, jo cilvēkiem tiek doti tukši solījumi. Vēl varētu pievērst uzmanību bērnu laukumu ierīkošanai mikrorajonos, lai viss nav koncentrēts vienā vietā, bet pa visu pilsētu. Rēzeknē priecē jauni kultūras centri, piemēram, Latgales vēstniecība “Gors” un Austrumlatvijas radošo pakalpojumu centrs “Zeimuļs”.”
Santa Manuilova, Latvijas Universitātes studente, dzīvo Viļānu novada Sokolku pagastā: “Pēdējā laikā mūsu novads ir audzis. Novada centrā Viļānos notiek remontdarbi, tiek atjaunota gan skola, gan kultūras nams, kā arī remontēti ceļi, savukārt manā ciematā ir atjaunots bērnu rotaļu laukums, arī pagasta ēka nesen savesta kārtībā. Infrastruktūras ziņā Viļānu novads plaukst – gan pašvaldība, gan dažādas nevalstiskās organizācijas ir lieliski pastrādājušas. Taču komunikācijas jomā novada pašvaldībai vēl jāmācās izmantot jaunos medijus. Viens “tvīts” reizi mēnesī nav pietiekami! Kultūrā, manuprāt, mums vēl krietni jāpastrādā, jo, piemēram, mūsu novadā ir tikai pāris deju kolektīvu. Vēl bēdīgāka situācija ir ar nodarbinātību, taču slikti rādītāji ir visā Latgalē. Protams, pašvaldības nevar nodrošināt darba vietas, taču būtu jāveicina, lai uzņēmēji atvērtu Viļānu novadā savu biznesu. Ja es darbotos pašvaldībā, vairāk strādātu ar jauniešiem.”