Sākoties aukstajam rudens laikam, arvien vieglāk saaukstēties un iedzīvoties klepū un iesnās. Nav daudz pētījumu par jogurta iedarbību un labajām īpašībām, tomēr daži no tiem apstiprina, ka arī jogurts var būt mazs palīgs cīņā pret saaukstēšanos, raksta CNN.
Piemēram, jogurtā ir probiotikas, kas var palīdzēt stiprināt imunitāti. Pētījumos, kuros tās skatītas, atklāti daudzsološi rezultāti par jogurta lietošanu uzturā, saaukstēšanās ilgumu un saslimšanas biežumu.
Runa gan ir tieši par ieraugu, kurā atrodas Lactobacillus bulgaricus un Streptococcus thermophilus kultūras. Tās ir divas neatņemamas jogurta gatavošanas sastāvdaļas.
Jogurta sastāvā ir arī cinks, kas mazina saaukstēšanās iespējas. Enerģiju nodrošina arī ogļhidrāti, kas ir palīgs imunitātes stiprināšanai. Nesen veiktā pētījumā, kur sievietes deviņas nedēļas katru dienu ēda jogurtu, tika atklāts, ka viņu asinīs bija samazinājies iekaisuma “marķējums”, kas apstiprināja teoriju, ka jogurta veselīgās sastāvdaļas patiesi var palīdzēt uzlabot imunitāti.
Lai stiprinātu pārliecību par jogurta un saaukstēšanās mazināšanas saistību, nepieciešami vēl neskaitāmi pētījumi, tomēr pētnieki skaidro, ka nav iemesla, kāpēc kakla sāpju un šķaudīšanas laikā neizvēlēties garšīgāko jogurtu kā vienu no glābiņiem.
Jogurts, protams, nav brīnumdaris, bet to noteikti var iekļaut uzturā, palīdzēs ne tikai iepriekš nosauktās īpašības, bet arī B vitamīns un kalcijs. Speciālisti gan iesaka saldinātu jogurtu vietā izvēlēties bez piedevu jogurtu un pievienot tam augļus un ogas, piemēram, mellenes, kas dos papildus C vitamīna un antioksidanta devu.