Gatavojam jogurtu paši  0

• Lai pagatavotu gardu jogurtu, vajadzīgs vien piens un jogurts bez piedevām. No papildaprīkojuma – katls un termometrs, vislabāk konservēšanai paredzētais.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Personības TESTS. Kādu iespaidu tu par sevi radi? Šis attēls palīdzēs tev to noskaidrot
Kokteilis
3 visbīstamākās zodiaka zīmju pārstāves, kas bez sirdsapziņas pārmetumiem var atņemt citas vīrieti
TV24
“Laikam par to nevaru stāstīt, bet…” Rajevs atklāj iepriekš nedzirdētu informāciju par Rinkēviča un Trampa telefonsarunu
Lasīt citas ziņas

• Pienu izvēlas atkarībā no tā, cik treknu un biezu galaproduktu vēlas. No vājpiena tas būs daudz šķidrāks, no neattaukota piena – biezāks, tumīgāks. Vājpiena jogurtu var padarīt biezāku, 2–3 stundas notecinot caurdurī, kurā ieklāta vairākās kārtās salocīta marlīte, jo tad atdalās daļa sūkalu un masa sabiezē.

•Pasterizētu pienu uzkarsē līdz +42 °C, bet no zemniekiem pirkto uzvāra un atdzesē līdz šai temperatūrai. Ja mājās nav atbilstīga termometra, pārbauda šādi: ja desmit sekundes pienā var noturēt mazo pirkstiņu, to neapdedzinot, temperatūra nav par karstu. Noteiktā temperatūra jāievēro, jo karstākā aizies bojā labās baktērijas, bet vēsākā tās nespēs savairoties pietiekamā daudzumā.

CITI ŠOBRĪD LASA

• Kad vajadzīgā temperatūra sasniegta, pievieno jogurtu bez piedevām – vispirms to sajauc ar nelielu piena daudzumu, tad iemaisa katlā. Lai sarecinātu 3 l piena, nepieciešams 200 ml jogurta bez piedevām (var likt vairāk, bet mazāk nav ieteicams). Atkarībā no tā, kuru jogurtu bez piedevām izvēlas, galaprodukts būs šķidrāks vai biezāks, ar izteiktāku vai neitrālāku garšu, staipīgāks vai pilošāks. Ražotāji izmanto ieraugus ar atšķirīgu labo baktēriju sastāvu, tāpēc rezultāts ir dažāds.

• Kad jogurts iemaisīts siltajā pienā, trauku rūpīgi apklāj ar vilnas segu un šķidrumu raudzē siltā vietā. Trauku nedrīkst kustināt, jo baktērijas vairojoties veido it kā režģi. Pat mazs uzsitiens pārrauj to, un process ievērojami palēninās vai vispār apstājas.

• Jogurts jāraudzē astoņas stundas. Pēc tam to liek ledusskapī, lai rūgšanas procesu pārtrauktu, jo siltā telpā baktērijas turpina patērēt piena cukurus un jogurts kļūst skābs.

• Gatavo jogurtu samaisa ar ievārījumu, maziem augļu gabaliņiem, svaigām un saldētām ogām. Var pievienot tikai garšvielas – kanēli, muskatriekstu, vaniļu vai kardamonu – un mazliet saldvielas (cukuru, medu, agaves sīrupu, stēviju).

• Lai iegūtu kaut ko līdzīgu grieķu jogurtam, masu sešas stundas notecina caurdurī, kurā ieklāta četrās kārtās salocīta marlīte vai lina dvielis. Masas apjoms samazināsies gandrīz uz pusi, toties jogurts būs biezs un tumīgs.

• Mazliet jogurta atstāj nākamajai porcijai. Praksē pārbaudīts, ka vienu un to pašu ieraugu jogurtam var izmantot trīs reizes, bet ceturtajā baktērijas mainās un piens var nesarūgt.

• Jogurtu viegli var pagatavot multivārāmajā katlā. Ielej pienu, kurā iemaisīts jogurts bez piedevām, un izvēlas attiecīgu programmu. Ja tādas nav, iestata programmu Multipavārs, +40 °C temperatūru un astoņu stundu gatavošanas laiku. Obligāti jāizslēdz automātiskā uzsildīšanas funkcija! Jogurta pagatavošanas ierīcē rīkojas tāpat – ielej pienu, kas samaisīts ar jogurtu bez piedevām, un ieslēdz ierīci.

Reklāma
Reklāma

• Mājās gatavotu balto jogurtu var papildināt ar svaigām ogām un augļu gabaliņiem, ievārījumu, sīrupu vai garšvielām.

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.