Jo vairāk cilvēku ir apkārt, jo mazāka iespēja saņemt palīdzību 0
Pētnieki šo fenomenu dēvē par “atbildības apjukumu” (Confusion of responsibility – angļu val.), kā rezultātā indivīdi jūt mazāku personisko atbildību, ja atrodas cilvēku pūlī, nevis vienatnē. Tāpēc, ja kādreiz sastopies ar situāciju, kurā ir nepieciešama līdzcilvēku palīdzība, vērsies pie konkrēta cilvēka, kurš ir viens, nevis atrodas kompānijā vai vēl plašākā sabiedrībā.
Šo fenomenu, veicot dažādus eksperimentus, ir pētījuši arī sociālie psihologi Bibs Latāns un Džons Dārlijs (Bibb Latane, John Darley). Ierobežotā telpā inscenējot kritienu, pie cilvēka, kurš dotajā brīdī bija viens, piesteidzās 85 procenti apkārtējo. Ja cilvēks kritiena brīdī bija ar kādu kopā, palīdzētāju skaits saruka līdz 65 procentiem, savukārt, cilvēkam nokrītot ļaužu ielokā, viņam piecelties palīdzēja vien 31 procents apkārtējo.
Šo fenomenu nereti iespējams novērot, piemēram, studentu lokā, veicot grupu uzdevumus. Ja vien darbi nav strikti sadalīti, grupas līderim palīdzēs krietni mazāks cilvēku skaits, indivīdiem paļaujoties vienam uz otra atbildības sajūtu un neiesaistoties.