Jenzis: “No Latvijas aizbrauc ne tikai nozares darbinieki – brīnišķīgi pavāri un viesmīļi, bet arī uzņēmēji” 8

“Mūsu cerība ir jau pēdējos astoņus gadus – tik ilgi jau par šo jautājumu runājam,” tā intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu” sacīja Latvijas restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis, skaidrojot viesmīlības nozares uzņēmēju un darbinieku motivāciju piketēt pie Saeimas šo ceturtdien, 31.oktobrī, un vēlmi panākt, lai sabiedriskās ēdināšanas pakalpojumiem Latvijā piemērotu pievienotās vērtības nodokļa (PVN) samazināto likmi 12% apmērā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Viņi ir TIK kaitinoši!!! Piecas zodiaka zīmes, kuras daudziem krīt uz nerviem
Mājas
Īsti mikrobu perēkļi! 8 priekšmeti, kurus lielākā daļa mazgā pārāk reti
“Pēkšņi viņa pārstāja runāt, nereaģēja uz savu vārdu, neņēma rokās priekšmetus…” Piecgadīgajai Katrīnai no Allažiem nepieciešama palīdzība
Lasīt citas ziņas

“Par šo jautājumu jau runājam astoņus gadus, un paralēli tam ļoti daudzas valstis ieviesa samazināto PVN likmi kā atbalstu kovida [Covid-19] pandēmijas izraisīto seku mazināšanai – terminētus regulējumus. Mēs to redzam arī Lietuvas piemērā, ka tam bija ļoti liela ietekme uz ēnu ekonomiku, jo tajā brīdī, kad Lietuvā uz laiku ieviesa šo samazināto likmi, tad nozares apgrozījums palielinājās par 50%. Un tas ir arī viens no mūsu argumentiem – ēnu ekonomikas mazināšana,” intervijā skaidroja Latvijas restorānu biedrības prezidents Jenzis.

Tāpat vēl viens būtisks arguments samazinātā PVN piemērošanai viesmīlības nozares uzņēmumiem ir visas nozares eksportspējas un konkurētspējas palielināšana.

CITI ŠOBRĪD LASA

“Ir jāņem vērā, ka ēdināšana ir daļa no tūrisma nozares, kas ir eksportējoša nozare un kas ir vērsta uz ārvalstu viesu apkalpošanu. Tāpat mēs saredzam arī šos efektus tīri sociālajām garantijām, jo mazinoties ēnu ekonomikai, pieaug nomaksāto nodokļu apjoms sociālās apdrošināšanas un iedzīvotāju ienākuma nodokļos. Tāpat tas būtu svarīgs efekts uz emigrācijas ierobežošanu, jo šobrīd diemžēl ir tāda tendence, ka no Latvijas aizbrauc ne tikai nozares darbinieki – brīnišķīgi pavāri un viesmīļi, bet aizbrauc arī uzņēmēji, kuri atver savus uzņēmumus ārvalstīs,” problēmas nozarē ieskicēja Jenzis.

Tādēļ arī viesmīlības nozarē strādājošie saskata “tikai plusus” šajā situācijā un aicina samazināt PVN likmi. “Diemžēl valdība negrib mūs sadzirdēt!” uzsvēra Jenzis, gan piebilstot, ka viņus atbalsta Ekonomikas ministrija un arī tās bijušie ministri. “Bet viss atduras Finanšu ministrijā. Diemžēl arī premjera – šobrīd premjeres – nevēlēšanās sadzirdēt nozari, jo gan Kariņa kunga laikā, gan Siliņas kundzes laikā mums nav bijusi iespēja satikt premjeministru un stāstīt par nozares problēmām,” ar nožēlu atzina Jenzis intervijā TV24 raidījumā “Dienas personība ar Veltu Puriņu”.

LA.LV Aptauja

Vai Tu atbalsti samazinātās PVN likmes 12% piemērošanu viesmīlības nozares uzņēmumiem Latvijā?

  • Jā!
  • Nē.
  • Daļēji.
  • Grūti teikt.
  • Nezinu.
  • Cits variants.
  • Man nav viedokļa.

Viesmīlības nozares pārstāvju pikets pie Saeimas

Plašāk skaties pievienotajā video!

Pilnu TV24 raidījumu “Dienas personība ar Veltu Puriņu” variets skatīties video šeit:

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.