Jenzis: Bija ieteikums restorāniem lietot elektrību, kad tā ir lētāka. Tad cept steiku sešos no rīta? 57

TV24 raidījumā “Preses klubs” raidījuma viesi dalās pārdomās par to, kā elektrības cenu kāpums ietekmējis ēdināšanas biznesu Latvijā.

Reklāma
Reklāma
Kokteilis
Laimīgais datums 22.02. – šīm 4 zodiaka zīmēm tā solās būt īpaši veiksmīga diena
Kokteilis
Kādā krāsā jābūt naudas makam, lai piesaistītu finansiālo labklājību? Katrai zodiaka zīmei savs veiksmes tonis
Tramps iet uz visu banku – no Ukrainas prasa neiespējamo: atklātas skandalozā līguma detaļas
Lasīt citas ziņas

Latvijas Restorānu biedrības prezidents Jānis Jenzis atgādina neseno ieteikumu elektrību izmantot tad, kad tā ir lētāka. Attiecinot to uz restorānu biznesu, Jenzis jautā vai kāds gribētu steiku agri no rīta? Vai varbūt kāds vēlas nākt ēst uz restorānu naktī?

“Ēdināšanai šis bija smags trieciens. Visa šī energoresursu krīze, šīs cenas… Un mēs ļoti savlaicīgi rakstījām un lūdzām valdībai skatīties vai ir iespēja samazināt PVN tieši uz energoresursiem. Kā tādu brīža kompensāciju.”

CITI ŠOBRĪD LASA

Jenzis atgādina, ka 2022.gadā bija rekordlieli ieņēmumu Valsts budžetā no PVN. Pamatā tas tā bija inflācijas un energoresursu cenu kāpuma dēļ.

“Tagad ir ziema un šis laiks, kad energoresursi vairāk tiek lietoti, ir diez gan bīstams mūsu nozarē. Es domāju, ka arī daudzām citām nozarēm, ne tikai mūsu,” stāsta Jenzis.

Latvijas Restorān biedrības prezidents skaidro, ka viņu bažīgu dara izteikums, ka valdība palielina nodokļu slogu tām nozarēm, kurām klājas labi. Viņaprāt tāda spēlēšanās ar nodokļiem signalizē uzņēmējiem, ka viņi nevar ilgtermiņā plānot savu darbību.

SAISTĪTIE RAKSTI
LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.