Jelgavas novadā uzstāda norādzīmes Santjago ceļa maršrutam 0
Atsaucoties Sv. Jēkaba ceļa asociācijas idejai ar vienotām norādzīmēm marķēt Sv. Jēkaba ceļu, Jelgavas novadā uzstādīti 12 norāžu stabiņi, kas Santjago ceļa gājējiem būs ceļa kartējums viņu pārgājienam, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļā.
Ceļš novada teritorijā vijas cauri Valgundes, Kalnciema un Līvbērzes pagastiem.
“Eiropas ceļu tīkls mērāms daudzos tūkstošos kilometru, un svētceļnieki uz tā orientējas pēc vienota marķējuma – Camino simbola, kas ir dzeltena bulta vai gliemežvāks. Šobrīd notiek ceļa marķēšanas process Zemgalē. Tie ir seši etapi no Rīgas līdz Žagarei, kopumā 135 kilometri,” klāstīja Latvijas Sv. Jēkaba ceļa asociācijas locekle Agita Ūbele.
Kopumā Zemgalē būs ap 50 stabu, un puse no tiem jau uzstādīta, ap 100 plāksnītēm un citām norādēm.
Kopā no Jelgavas novada budžeta plāksnīšu ar numuriem un stabu izgatavošanai iztērēts 323 eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli. Stabu izgatavošanā iesaistījās uzņēmumi SIA “Signum” un SIA “WWL Houses”.
Svētā Jēkaba ceļa asociācija ir organizācija, kas, ievērojot Eiropas Svētā Jēkaba ceļa federācijas izvirzītos mērķus un nosacījumus, veido Santjago ceļu Latvijā.
Latvijas posms iekļausies Eiropas Santjago ceļu tīklā un plānots, ka ceļš būs aptuveni 300 kilometru garš. Tas sāksies Valgā, cauri Vidzemei virzīsies uz Rīgu, tālāk caur Zemgali turpināsies līdz Žagarei, kur savienosies ar Lietuvas Santjago ceļu.
Tādējādi jebkurš Latvijas iedzīvotājs varēs doties svētceļojumā uz aptuveni 3500 kilometru attālo Santjago de Kompostela katedrāli Spānijā.
Santjago ceļš ir senākais kultūrvēsturiskais ceļš Eiropā, kas 1993.gadā iekļauts UNESCO Pasaules kultūras mantojuma objektu sarakstā.
Tradicionāli tas mērojams ar kājām, velosipēdu vai zirga mugurā. Patlaban Latvijas Svētā Jēkaba ceļa asociācijas brīvprātīgie ir veikuši vairākus Santjago ceļa izpētes gājienus, iesaistot tajos vietējos iedzīvotājus un citus interesentus.