Jelgavā uzņēmēji un privātpersonas ziedo datorus skolēniem 0
Jelgavas uzņēmēju un privātpersonu saziedotie datori varētu nonākt ģimenēs ar vairākiem bērniem, aģentūrai LETA atklāja Zemgales reģiona kompetenču attīstības centra (ZRKAC) direktore Sarmīte Vīksna.
ZRKAC aicinājumam ziedot tehniku skolēniem attālināto mācību nodrošināšanai atsaukušies gan uzņēmēji, gan citi iedzīvotāji. Pašlaik
Plānots, ka nedēļas beigās tiks pieņemt lēmums par datoru nogādāšanu ģimenēs, un tehnika varētu nonākt ģimenēs, kur ir vairāki bērni.
Nedēļas nogalē paredzēts pateikties ziedotājiem.
Vīksna atzina, ka ārkārtējā situācijā pārkārtots arī pašas pieaugušo izglītības iestādes darbs. ZRKAC, pielāgojoties situācijai, sācis piedāvāt īsākus neklātienes kursus, arī valodu. Apmācības notiek gan tiešsaistē, pieslēdzoties videokonferenču režīmā, gan kā videolekcijas.
“Šis laiks no daudziem prasa lielāku uzdrošināšanos. Ir cilvēki, kas pārslēdzas uzreiz, bet liela daļa vēl domā, vai varēs jauno apgūt,” atzina ZRKAC vadītāja, piebilstot, ka ārkārtējā situācijā cilvēki ir arī vairāk emocionāli, taču daļai tā ļāvusi apgūt lietas, kas līdz šim atliktas.
Jau ziņots, ka ZRKAC aicina uzņēmējus ziedot portatīvos datorus, lai nodotu tos lietošanai skolēniem, kuriem tie nepieciešami, jo pašlaik nav pilnvērtīgu iespēju iesaistīties attālinātā mācību apgūšanā.
Centrs vēlas sniegt atbalstu tām ģimenēm, kurās, iespējams, ir viens dators, bet to lieto arī vecāki, kas strādā attālināti vai arī ir vairāki skolēni ģimenē.
Vēlams, lai datoriem būtu bezvadu tīkla karte, 15 collu ekrāns, turklāt tam jābūt bez bojājumiem, kas apgrūtinātu, piemēram, teksta lasīšanu ekrānā. Baterija var būt nefunkcionējoša – galvenais, lai ir barošanas bloks, norāda ZRKAC. Tāpat vēlama vismaz četru gigabaitu operatīvā atmiņa un vismaz 120 gigabaitu cietais disks.
No pirmdienas mācības Latvijas skolās tiek organizētas tikai attālinātā režīmā, nosaka valdības izsludinātais ārkārtējās situācijas regulējums.
Lai spētu nodrošināt attālinātās mācības visu klašu skolēniem, Izglītības un zinātnes ministrija apzināja skolas un centās noskaidrot skolēnu viedierīču un interneta pieejamību.
Atklājās, ka valstī ir nedaudz vairāk nekā 5000 skolēnu, kuriem šādu rīku nav, tāpēc valsts un mobilo pakalpojumu operatori vienojās sagādāt 5000 viedierīces, kuras pie skolēniem varētu nonākt šīs nedēļas beigās.
Tāpat vēstīts, ka līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.