Jelgavā mazāk slimo ar HIV un asinsvadu slimībām, Ventspilī mazāk psihisko traucējumu 0
Jelgavas pilsētas veselības profila informācija liecina, ka, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem valstī, pozitīvākas tendences vērojamas attiecībā uz mirstību no SAS (sirds un asinsvadu sistēmas slimības), kā arī saslimstības tendencēs ar HIV/AIDS un seksuāli transmisīvajām infekcijām.
Mirstība no SAS Jelgavā 2012.gadā bijusi par 23% zemāka nekā vidēji valstī. Priekšlaicīgas (vecumā līdz 64 gadiem) mirstības no SAS rādītāju tendences Jelgavā ir pozitīvāk vērtējamas nekā vidēji valstī.
Saslimstība ar ļaundabīgajiem audzējiem Jelgavā ir līdzīga kā vidēji valstī, bet mirstības rādītājs ir par 13% zemāks.
Saslimstība ar HIV 2011. un 2012.gadā Jelgavā bija zemāka nekā vidēji valstī, arī saslimstība ar STI pēdējo trīs gadu laikā bijusi zemāka nekā vidēji valstī.
Mirstība no ārējiem nāves cēloņiem* Jelgavā ir salīdzinoši neliela.
Apmeklējumu skaits pie ģimenes ārstiem uz 1 iedzīvotāju Jelgavā ir nedaudz lielāks nekā vidēji valstī, bet mājas vizīšu skaits ir nedaudz zemāks nekā vidēji Latvijā.
Ventspils pilsētas veselības profila informācija liecina, ka, salīdzinot ar vidējiem rādītājiem valstī, pozitīvākas tendences vērojamas attiecībā uz pirmreizēju saslimstību ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem, kā arī traumatisma jomā.
Mirstība no SAS Ventspilī 2012.gadā bija par 10% zemāka nekā vidēji valstī.
Pirmreizēji reģistrētā saslimstība ar psihiskiem un uzvedības traucējumiem Ventspilī ir par 26-34% zemāka nekā vidēji Latvijā.
Reģistrēto traumu gadījumu relatīvais skaits Ventspilī ir zemāks nekā vidēji Latvijā.
Mirstība no ārējiem nāves cēloņiem* Ventspilī ir salīdzinoši neliela.
Apmeklējumu skaits pie ģimenes ārstiem uz 1 iedzīvotāju Ventspilī 2012.gadā ir par ~52% lielāks nekā vidēji valstī, bet mājas vizīšu skaits ir nedaudz zemāks nekā vidēji Latvijā.
Ar izvērstu Ventspils veselības profilu var iepazīties SPKC mājas lapā ŠEIT.
Jāatzīmē, ka abās analizētajās pilsētās pēdējo trīs gadu laikā palielinājies jaundzimušo skaits.
* piemēram, pašnāvības, transporta nelaimes gadījumi, vardarbība, dūmu un uguns iedarbe, kritieni, noslīkšana, saindēšanās.
Sākot ar decembri, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) savā mājas lapā www.spkc.gov.lv piedāvā iepazīties ar Latvijas pašvaldību veselības profiliem. Analizējot datus laika periodā no 2010. līdz 2012.gadam, SPKC speciālisti gatavo būtiskāko veselības rādītāju apkopojumu pašvaldību griezumā. Pašvaldību profilos būs pieejama informācija par dzimstību, mirstības rādītājiem, saslimstību ar ļaundabīgajiem audzējiem, sirds un asinsvadu slimībām, diabētu, infekcijas slimībām, psihiskiem un uzvedības traucējumiem, traumu gadījumu skaitu, ambulatoro apmeklējumu skaitu pie ārstiem u.tml. informācija.