Jautrie burtiņi. Radīšana soli pa solim 0

Kā palīdzēt mazulim ātrāk iepazīt alfabētu? Izgatavojot burtiņus, ar kuriem var gan rotaļāties, gan mācīties izlasīt pirmās zilbes. Gunita Rence (www.forbaby.lv) strādā Latvijas Ugunsdzēsības muzejā, bet brīvajā laikā šuj rotaļu burtiņus.

Reklāma
Reklāma

 

Kokteilis
Skorpions – 19. novembris, Strēlnieks – 24. jūlijs: laimīgākā diena 2025. gadā katrai zodiaka zīmei
TV24
“No tautas tāpēc šogad noslauks pēdējo kapeiku!” Izrādās, ka valdības budžetā ierakstīts – “Latvenergo” jāiemaksā vismaz 200 miljoni eiro nodokļos
Receptes
Jāmeklē, dārgi, nav laika? 15 produkti, ko turēt pa rokai, lai atvieglotu veselīgu ēšanu visas nedēļas garumā
Lasīt citas ziņas

Pirmos burtiņus – visu alfabētu no A līdz Z – viņa sašuvusi bērnudārzam, kuru tobrīd apmeklēja Gunitas atvasīte. Šoreiz viņa izvēlējusies gatavot burtiņu K, jo tam ir plaša virsma, ko var bagātīgi izrotāt. Pirms sāk gatavot burtiņu, veido piegrieztni. Gunita uz rūtiņu lapas uzzīmē 24 centimetrus augstu un 14 centimetrus platu burta K figūru, pieskaitot klāt puscentimetru vīlēm. Piegrieztni izgriež.

 

 

 

 

 

 

CITI ŠOBRĪD LASA

Audumu pārloka ar kreiso pusi uz augšu, uzliek piegrieztni, piesprauž ar kniep-
adatām, apvelk ar krītu. Tad pa iezīmēto kontūrlīniju izgriež. Ķeras klāt burtiņa rotāšanai. Priekšpusi atdala no aizmugurējās daļas. Uz priekšpuses vēlamajā kompozīcijā izkārto rotājumus – pušķīti, kas izgatavots, sakrokojot lentīti, bārkstis, mutes vietā – koši sarkanu sirsniņu, acis – tamborētas.

 

 

 

 

 

 

 

Ja rotaļlieta paredzēta lielākam bērnam, acu vietā var šūt pogas. Pie burtiņa ārējās malas ar kniepadatu piesprauž lentīti, uz kuras uzvērts apaļš dekors. Tas mazulim kalpos pirkstiņu veiklības attīstīšanai. Pie augšējās malas ar kniepadatu piesprauž tievu lentīti, aiz kuras burtiņu varēs pakārt pie bērna gultiņas vai sienas. Sirsniņu mutes vietā un bārkstis gar augšmalu piešuj ar šujmašīnu, pušķīti un acis – ar roku. Pēc tam ņem abas burtiņa puses, saliek kopā ar kreiso pusi uz augšu, vispirms sadiedz, pēc tam ar šujmašīnu sašuj kopā, atstājot nesašūtu burtiņa kājas apakšējo malu. Lai burtiņu varētu apgriezt uz labo pusi, līdz vīlei nogriež asos stūrīšus, bet visos uz iekšu vērstajos stūros slīpi iegriež. Tad caur atvērumu burtiņa kājā audumu izgriež uz labo pusi.

 

 

 

 

 

Izmantojot šķēru asos galus, izvelk un sakārto stūrīšus. Lai vīles būtu stiprākas un neizbirtu pildījums, Gunita ar šujmašīnu no labās puses nošuj visapkārt burtiņam. Šujot ar roku, piestiprina vēl vienu rotājumu – dzijas bumbulīti.

 

 

 

 

 

 

 

Tad ņem piltuvi un pa atvērumu piepilda ar griķu sēnalām, līdz burtiņš vienmērīgi piepildīts. Kad šis darbs paveikts, atvērumu sasprauž ar kniepadatu un ar šujmašīnu aizšuj. Ar šķērēm izvelk un sakārto stūrīšus.

Reklāma
Reklāma

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pildījumam var izmantot ne tikai griķu sēnalas, bet arī zirņus, griķus vai vatelīnu, bet tad burtiņu nevarēs mazgāt. Ar griķu sēnalām pildītu burtiņu droši var likt veļasmašīnā, tikai pēc tam tas kārtīgi jāizžāvē.

 

LA.LV aicina portāla lietotājus, rakstot komentārus, ievērot pieklājību, nekurināt naidu un iztikt bez rupjībām.