Jautā skatītāja: Vai kāds neuzdzīvojas uz ziedojumiem ukraiņiem? 36
“Paldies, cilvēkiem, kuri ziedo, un arī šādam cilvēkam kā raidījuma viesis. Bet man ir jautājums, kas, izrādās, interesē daudzus un viņi bažījies par šo lietu. Mēs ziedojam ukraiņu tautai, viss saprotams – bet vai šobrīd kāds ir papētījis, cik maksā šie droni? Piemēram, Covid laikā maskām un gumijas cimdiem bija uzcenojumi 200-300%. Otrs – mēs ziedojam, sūtām preces, bet ļoti nepatīk, ka ar to mēs barojam krievu gūstekņus. Tās ir negatīvās mieles, kas paliek”, šādu viedokli TV24 raidījumā “Aktuālais par karadarbību Ukrainā” izteica kāda skatītāja.
Mēs, Latvijas puse, noteikti neuzturam Krievijas gūstekņus. Tas, ka ukraiņi, kuri paņēmuši gūstā krievus, – kaut kā tomēr civilizēti pret izturas un pabaro viņus, tas ir tikai normāli, nevis tā, kā to dara okupantu armija, – pēc tam šie Ukrainas cilvēki ir kā ģindeņi, tā cilvēcisko aspektu skaidro Elmārs Pļaviņš, NBS Vecākais eksperts starptautiskās militāri reliģiskās sadarbības jautājumos.
Attiecībā par uzcenojumiem dažādām ziedojamajām precēm – šobrīd arī mēs caur “Uzņēmēji mieram”, kuri kaut kādā veidā palīdz, atbalsta, kaut ko sataisa, tur visur visu mēs kontrolējam, skatāmies, lai uzcenojumi nebūtu lieli, skairo Pļaviņš.
“Protams, kā šobrīd pieprasījums visā pasaulē droniem ir liels, līdz ar to cenas var mainīties, bet mēs esam atraduši labākās iespējas, labākās cenas, salīdzinām tās ar citām un tad vēlreiz konkrēti skatāmies, lai droni nonāk konkrētās vietās un nepazūd,” sistēmu apraksta eksperts.
Tas, ka kaut kur kaut kas pazudīs, ka būs kāda korupcija, kādi uzcenojumi, uz kā rēķina kāds atkal nopelnīs – skaidrs, droši vien tā būs, to nevaram izslēgt, reālo sitāciju apraksta Pļaviņš. “Tāpēc jau esam ne tikai kā kontrole, bet arī braucam uz Ukrainu un skatāmies, un tiekamies ar karavīriem, komandieriem, un skatos, kā tiek izmantots, vai viss ir bijis efektīvi vai ne.”